Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > V liga
Wieczysta zdobywcą małopolskiego Pucharu Polski2023-06-13 23:59:00

W finale Pucharu Polski na szczeblu Małopolski III-ligowa Wieczysta Kraków pokonała 5-0 V-ligową Spójnię Osiek-Zimnodół-Zawada i zagra na szczeblu centralnym.


Zdecydowanym faworytem meczu na neutralnym boisku w Zabierzowie byli krakowianie, ale dość długo Spójnia starała się dotrzymać kroku i od czasu do czasu kontratakować. Wieczysta w pierwszych dwóch kwadransach miała okazje, ale nie potrafiła zaskoczyć Siuzdaka. W poprzeczkę trafił Hebel (8. minuta), Bąk posłał futbolówkę z bliska obok słupka (20.), a po strzale Pałaszewskiego (21.) zza linii pola karnego piłka poszybowała nad górnym rogiem. Po chwili podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego objęli prowadzenie – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Twarowski celnie “główkował”. Kiedy tuż przed gwizdkiem na przerwę Linca – po zagraniu Głogowskiego – przymierzył z dystansu w “okienko” stało się jasne, że Wieczysta ten mecz wygra.


Po przerwie dominacja krakowian była duża, a zawodnicy Spójni ograniczali się do defensywy. Kolejne bramki były kwestią czasu, a że padły jeszcze tylko trzy, to efekt słabszej skuteczności Wieczystej. W 69. minucie wrzucił futbolówkę Hebel, a Twarowski z bliska pokonał bramkarza. Cztery minuty później Niemczyk faulował w polu karnym Szewczyka, a podyktowanego karnego wykorzystał Bąk. Wynik ustalił Szewczyk dobijając z najbliższej odległości piłkę odbitą od poprzeczki po uderzeniu Guzika.


Puchary i czeki wręczali kapitanom obu drużyn prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej – Ryszard Kołtun i wiceprezes Jerzy Nagawiecki. Wieczysta otrzymała czek na 40 tys. PLN z PZPN i 12 tys. PLN z MZPN; Spójnia odpowiednio 10 i 6 tys. PLN. Tak na marginesie: nagrody finansowe otrzymali także półfinaliści PP w Małopolsce - po 4000 PLN, ćwierćfinaliści - po 3000 PLN i przegrani w 1/8 finału - po 1500 PLN.


Na meczu większość trybun zapełnili kibice Spójni, a w tym gronie 170 dzieci. Sympatycy obu drużyn doskonale się bawili, panowała sielska atmosfera. Najbardziej oblegany był Sławomir Peszko – cierpliwie pozował do zdjęć, a w przerwie otrzymał od przedstawicieli zespołu z Osieka w gminie Olkusz pamiątkowy ryngraf.


Na widowni zasiedli m.in. medaliści MŚ z lat 70. i 80. ubiegłego wieku – Kazimierz Kmiecik, Zdzisław Kapka, Stefan Majewski i Piotr Skrobowski.


Finał Pucharu Polski na szczeblu Małopolski:

Wieczysta Kraków – Spójnia Osiek-Zimnodół 5-0 (2-0)

1-0 Maciej Twarowski 26

2-0 Dawid Linca 44

3-0 Maciej Twarowski 59

4-0 Jakub Bąk 63 (karny)

5-0 Krzysztof Szewczyk 78

Sędziowali: Robert Marciniak (KS Kraków) – Daniel Bołoz (KS Tarnów), Krystian Chrabąszcz (KS Brzesko) i techniczny Marek Kulczyk (KS Chrzanów). Żółte kartki: Wiktor Głogowski – Wojciech Niemczyk, Kacper Gąsior, Nikodem Kania. Widzów 530.

WIECZYSTA: Kowalski – Bujak, Hoyo-Kowalski, Klimczak – Bąk, Pałaszewski, Hebel (68 Faworow), Koncewicz-Żyłka (46 Kumah) – Głogowski (57 Szewczyk), Twarowski (68 Jankowski), Linca (68 Guzik). Trener: Wojciech Łobodziński.

SPÓJNIA: Siuzdak – Kania, Wolny, Duda (65 Graja), Świda – A. Żmuda, Gąsior, Niemczyk, Pabiańczyk (53 Macałka), Lewandowski – P. Żmuda. Trener: Michał Kordaszewski.


AG (MZPN)
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty