Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > V liga
Piłkarz stanie przed sądem, bo miał koronawirusa i zagrał w meczu2021-02-01 18:26:00

Prokuratura Rejonowa Kraków - Śródmieście Zachód skierowała  akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Krakowie przeciwko piłkarzowi Janowi P. Zawodnik Kmity Zabierzów - zdaniem Prokuratury - złamał zasady kwarantanny, po tym jak otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i zagrał w meczu PP swojej drużyny. Grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności! O sprawie było głośno latem ubiegłego roku.


Komunikat Prokuratury Okręgowej w Krakowie:


Prokuratura Rejonowa Kraków - Śródmieście Zachód nadzorowała śledztwo przeciwko Janowi P., lat 28, o to, że 19 sierpnia 2020 r. w Krzeszowicach, wiedząc, że jest zarażony koronawirusem SARS-CoV-2, sprowadził niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób w liczbie co najmniej 40 (czterdziestu) poprzez stworzenie dla nich zagrożenia epidemiologicznego albowiem wziął udział w charakterze zawodnika w meczu Pucharu Polski oraz zamieszkiwał i spędzał czas z ustaloną osobą.


Jan P., w sierpniu 2020 roku. zamieszkiwał wraz ze swoja dziewczyną w wynajmowanym apartamencie przy ul. Sukienniczej w Krakowie. W lokalu tym odbywał orzeczoną decyzją właściwych władz sanitarnych kwarantannę z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.


18 sierpnia 2020 r. otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa SARS-CoV- 2, a nazajutrz opuścił miejsce kwarantanny i udał się swoim samochodem do Krzeszowic, gdzie brał udział w charakterze zawodnika drużyny w meczu piłkarskim. Przed meczem wypełnił przedmeczową ankietę informacyjną, z której wynikało, że nie miał kontaktu z osobami zakażonymi koronawirusem i nie przebywał na obszarach transmisji wirusa oraz nie występują u niego charakterystyczne dla zakażenia koronowirusem objawy, przy czym w dniu meczu wiedział on o pozytywnym wyniku testu.

Ustalono ponadto, że Jan P., wielokrotnie naruszał zasady związane z kwarantanną, m.in. udając się na zakupy, korzystając ze wspólnych pomieszczeń przy apartamentach czy wspólnego basenu oraz udawał się na treningi swojej drużyny piłkarskiej.


W wyniku takiego zachowania, skierowano 37, osób mających kontakt z Janem P., na wymaz w kierunku SARS-COV-2. Zastosowano kwarantanny i nadzór epidemiologiczny. Badania nie wykazały żadnych objawów klinicznych typowych dla zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. zatem żadna z osób z kontaktu z Janem P., nie uległa zakażeniu i nie była hospitalizowana - do dnia 25.09.2020 r .


Podejrzany Jan P., przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Za zarzucany czyn grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa Kraków - Śródmieście Zachód skierowała przeciwko Janowi P., akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Krakowie, Wydział III Karny.
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty