Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > III liga
Wieczysta żegna 12 piłkarzy, odchodzą byli reprezentanci Polski2023-06-16 19:00:00

Wieczysta Kraków pożegnała dziś 12 piłkarzy, wśród nich tak znanych jak Radosław Majewski i Sławomir Peszko.  Ten drugi kilka dni temu ogłosił zakończenie kariery piłkarskiej i zwrot ku TikTokowi oraz  Cloud MMA...


III-ligowa Wieczysta poinformowała dziś, że żegna 12 piłkarzy, a z kilkoma innymi przedłuża kontrakty. Przy Chałupnika zostaje Paweł Koncewicz-Żyłka, 19-letni obrońca podpisał z Wieczystą roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok, był wypożyczony z Wisły Kraków. W III lidze w sezonie 2022/23 rozegrał 14 spotkań.

O rok dłużej w Wieczystej grać też będzie Łukasz Pietras, 33-letni pomocnik podpisał nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do końca przyszłego sezonu. W minionych rozgrywkach wystąpił w 24 meczach ligowych.


Z Wieczystą rozstają się:
- Damian Guzik (na Chałupnika trafił w przerwie zimowej sezonu 2018/19. Był zawodnikiem z najdłuższym stażem w kadrze I drużyny. Wystąpił w 70 spotkaniach i zdobył 16 bramek)


- Adrian Frańczak (70 spotkań , 24 gole;  minionej rundzie na boisku z powodu kontuzji nie pojawił się ani razu)


- Sławomir Peszko przedstawiać (kapitan "żółto-czarnych" kończy  bogatą piłkarską karierę, od czerwca 2020, kiedy po raz pierwszy pojawił się przy Chałupnika, 63 razy zakładał koszulkę Wieczystej w meczach ligowych. Zdobył w nich 70 goli)


- Dawid Jampich (do Wieczystej trafił przed sezonem 2020/21., był podstawowym zawodnikiem drużyny, która wywalczyła awans z IV do III ligi, wystąpił w sumie 50 meczach ligowych i zdobył 3 gole)


- Krzysztof Szewczyk (przyszedł przed sezonem 2020/21, w klasie okręgowej wystąpił w 25 meczach, w których zdobył 38 goli. Później z gry na długi czas wykluczyła go kontuzja kolana, w sumie w Wieczystej rozegrał 40 spotkań ligowych)

- Radosław Majewski (były reprezentant Polski dołączył do Wieczystej we wrześniu 2020 roku, rozegrał 87 spotkań ligowych, zdobył 84 bramki, w ostatnim sezonie pełnił również rolę kapitana drużyny).

- Paweł Krawczyk (przy Chałupnika od września 2020 roku, zanotował z drużyną 2 awanse -  do IV i III ligi)

- Piotr Bujak (sezon w Wieczystej, W III lidze wystąpił w 20 spotkaniach i zdobył 4 gole)

- Jakub Kowalski (wystąpił w 2 w III-ligowych meczach oraz w rozgrywkach Małopolskiego Pucharu Polski).

 - Maciej Pałaszewski (W III lidze 15 spotkań)

- Antoni Mikułko (wypożyczopny zimą z Lechii, w rundzie wiosennej wystąpił w 15 ligowych meczach, wraca do macierzystego klubu)

- Maciej Twarowski (wiosną wypożyczony z Jagiellonii Białystok, 13 meczów, 2 gole)

ST/kswieczysta.com


wieczystadguzik1.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty