Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > I liga
Pierwsze decyzje kadrowe w Wiśle przed nowym sezonem w I lidze2023-06-16 10:25:00

Pierwsze decyzje kadrowe w Wiśle przed nowym sezonem w I lidze - trener i dyrektor zostają. Kto jeszcze z nowym kontraktem?


Trener Radosław Sobolewski zostaje w Wiśle na nowy sezon. Umowa zawiera opcję przedłużenia w przypadku awansu do PKO Bank Polski Ekstraklasy - poinformował klub.

Rolę pierwszego Sobolewski pełni od 3 października 2022 roku, poprowadził drużynę w 25 meczach, notując w tym czasie 14 zwycięstw, 4 remisy i 7 porażek. - Umowa z Radosławem Sobolewskim została przedłużona i obwiązywać będzie także w kolejnym sezonie. Przyglądając się pracy trenera i sztabu szkoleniowego, wierzymy w powodzenie tej misji, która rozpoczęła się przed kilkoma miesiącami. Ufamy, że jedynym słusznym krokiem jest kontynuacja współpracy w zakresie budowy i rozwoju pionu sportowego - mówił Kiko Ramírez, dyrektor sportowy Wisły.

On też przedłużył umowę i zostaje pod Wawelem co najmniej do czerwca 2024 roku. Będzie nadal odpowiadał za politykę transferową i za dział sportowy. Pełni tę funckję od grudnia 2022 roku. - Cieszę się, że będziemy dalej współpracować z Kiko nad misją odbudowy Wisły Kraków. Mimo że w tym sezonie nie udało nam się awansować do Ekstraklasy, to uważam, że stworzyliśmy zaczątki czegoś obiecującego. Zdajemy sobie sprawę jak wiele pracy przed nami - jednak liczymy, że ten sezon będzie kontynuacją stabilnego rozwoju klubu i drużyny - powiedział Jarosław Królewski, prezes Wisły.

Klub poinformował też o przedłużeniu kontraktu z Davidem Juncà (do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia), natomiast rozstaje się z Sergio Benito (obowiązująca do 30 czerwca 2024 roku umowa  została rozwiązana za porozumieniem stron).

ST/wisla.krakow.pl


rsobol1.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty