Strona główna > Aktualności
U-21: Porażka z Niemcami i koniec marzeń o ME2022-06-07 23:41:00

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 przegrała w Łodzi z pewnymi już udziału w przyszłorocznych mistrzostwach Europy Niemcami 1-2 i nie zagra w rumuńsko-gruzińskiej imprezie. Biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce w grupie B. Do barażów zakwalifikował się Izrael, który w rozgrywanym w tym samym czasie spotkaniu pokonał San Marino.

Łódź: Polska – Niemcy 1-2 (1-1)

0-1 Youssoufa Moukoko 25

1-1 Bartosz Białek 35

1-2 Youssoufa Moukoko 84

POLSKA: Miszta – Walukiewicz (68 Gruszkowski), Mosór, Kiwior, Karbownik (85 Pieńko) – Łakomy (58 Fornalczyk), Lederman (58 Kałuziński), Poręba, Kozłowski, Skóraś – Białek (68 Benedyczak).

NIEMCY: Manti – Vagnoman, Thiaw (46 Bisseck), Kotchap, Katterbach – Burkardt, Osterhage (68 Flick), Martel, Samardżić (61 Lemperle), Alidou (82 Fischer) – Moukoko.

Polacy byli panami swojego losu. By wyprzedzić Izrael, zakładając bardzo prawdopodobną wygraną tej drużyny z San Marino, musieli pokonać reprezentację zachodnich sąsiadów. I choć stworzyli sobie kilka bardzo dobrych czy wręcz znakomitych sytuacji do strzelenia goli, wykorzystali tylko jedną (i to wcale nie najdogodniejszą).

Gdy wydawało się, że gol dla Polaków jest tylko kwestią czasu, na prowadzenie wyszli goście. W 25. minucie katastrofalny błąd popełnił Ariel Mosór, który źle ustawiony zbyt krótko głową podał do Cezarego Miszty, piłkę przejął Youssoufa Moukoko i strzałem lewą nogą w krótki róg pokonał polskiego bramkarza.

W 35. minucie mieliśmy wyrównanie. Po okresie niemrawej gry Polaków Białek wygrał pojedynek główkowy z Malickiem Thiawem i precyzyjnym strzałem wykorzystał dośrodkowanie Kozłowskiego.

Po przerwie Niemcy przetrwali polskie natarcie i wyprowadzali coraz groźniejsze kontrataki. Pod koniec Moukoko, 17-letni napastnik Borussii Dortmund, rozstrzygnął losy meczu. Przejął kilkudziesięciometrowe podanie z własnej połowy, zmylił dwóch naszych obrońców i pokonał Misztę.

Jeszcze w doliczonym czasie gry Poręba pięknym strzałem trafił w poprzeczkę, ale był to już tylko łabędzi śpiew biało-czerwonych w tych eliminacjach.