Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Kraków na liście kandydatów do organizacji ME kobiet w 2025 roku2022-01-10 23:53:00

Kraków został dołączony do listy kandydatów do organizacji Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet w 2025 roku. Powiadomił o tym fakcie prezydenta miasta, prof. Jacka Majchrowskiego, oficjalnym listem prezes PZPN Cezary Kulesza.


PZPN wytypował w listopadzie 9 stadionów i miast, które mogą pełnić rolę gospodarza turnieju. Wybrane wówczas lokalizacje to Białystok, Bielsko-Biała, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Łódź (stadion ŁKS), Tychy, Warszawa (stadion Legii) i Wrocław. W wyniku rozmów do jakich doszło w grudniu pomiędzy prezesem PZPN Cezarym Kuleszą a prezesem MZPN Ryszardem Kołtunem, Kraków został dopisany do tej listy. Konkretnie został zgłoszony Stadion Miejski przy ul. Reymonta 20, na którym występuje Wisła. Gdyby Polsce przyznano organizację ME, to właśnie na tym obiekcie mógłby się odbyć mecz otwarcia.


PZPN ubiega się o organizację ME kobiet 2025 obok Francji, Szwajcarii, Ukrainy i kandydatury skandynawskiej (Dania, Finlandia, Norwegia i Szwecja). Decyzję UEFA podejmie 7 grudnia br. 


mzpnkrakow.pl


sw.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty