Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Komisja Dyscyplinarna FIFA ukarała polską federację po meczu Albania – Polska2021-10-25 19:45:00

Kibice reprezentacji Polski nie obejrzą z trybun meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 Andora – Polska, który zaplanowany jest na 12 listopada br. To wynik kary, jaką Komisja Dyscyplinarna FIFA nałożyła na polską federację za zachowanie polskich kibiców podczas spotkania Albania – Polska (0:1), które odbyło się 14 października w Tiranie.


FIFA, w oparciu o raport delegata, zarzuciła polskim kibicom niewłaściwe zachowanie podczas rozgrywanego meczu i rzucanie przedmiotami w kibiców drużyny gospodarzy. Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna nałożyła na PZPN karę finansową w wysokości 50 tysięcy franków szwajcarskich.


Polski Związek Piłki Nożnej wystąpił do FIFA z wnioskiem o szczegółowe uzasadnienie kary i na tej podstawie rozważy możliwość ewentualnego odwołania się od decyzji Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.


W związku z tym, że PZPN rozpoczął już sprzedaż biletów na listopadowe spotkanie Andora – Polska, w najbliższych dniach zostanie uruchomiona procedura zwrotu pieniędzy za zakupione wejściówki i przesyłkę kurierską na numery rachunków, z których dokonano płatności. Ze strony kibiców nie są wymagane żadne działania. PZPN będzie kontaktował się za pośrednictwem poczty elektronicznej ze wszystkimi fanami, którzy zakupili bilety i przekaże informacje odnośnie ich zwrotów.


pzpn.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty