Strona główna > Sporty zimowe > Narciarstwo alpejskie
Alpejski PŚ: Szwajcar przed Austriakami
13.03.2011 23:50 -

36-letni Szwajcar Didier Cuche wygrał supergigant alpejskiego Pucharu Świata w Kvitfjell (Norwegia). Za nim uplasowało się czterech Austriaków.

więcej »
Alpejski PŚ: Vonn w pogoni za Riesch
12.03.2011 14:14 -

Coraz bardziej pasjonująca jest walka o zwycięstwo w alpejskim Pucharze Świata kobiet. W dzisiejszym slalomie w Szpindlerowym Młynie (Czechy) Amerykanka zajęła 16. miejsce i odrobiła 15 punktów do liderki klasyfikacji generalnej - Niemki Marii Riesch.

więcej »
Kryształowa Kula dla Kostelica
12.03.2011 13:36 -

30-letni Chorwat Ivica Kostelic zajął dziś w Kvitfjell (Norwegia) 21. miejsce w zjeździe o Puchar Świata w narciarstwie alpejskim, ale zapewnił sobie Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej.

więcej »
Alpejski PŚ: Vonn czy Riesch?
11.03.2011 14:22 -

Niemka Viktoria Rebensburg bezapelacyjnie wygrała slalom gigant o Puchar Świata w narciarstwie alpejskim w Szpindlerowym Młynie (Czechy). Mistrzyni olimpijska w tej konkurencji była najszybsza w obu przejazdach.

więcej »
Alpejski PŚ: Szwajcarska niespodzianka
11.03.2011 14:08 -

Nieoczekiwanym triumfatorem biegu zjazdowego o Puchar Świata w narciarstwie alpejskim w Kvitfjell (Norwegia) został 24-letni Szwajcar Beat Feuz.

więcej »
Alpejski PŚ: Vonn goni Riesch
06.03.2011 12:25 -

Amerykanka Lindsey Vonn wygrała w Tarvisio (Włochy) supergigant o Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. Jej strata do liderki w klasyfikacji generalnej, Niemki Marii Riesch (była dziś trzecia), wynosi już tylko 96 pkt.

Slalom mężczyzn w Kranjskiej Gorze wygrał rutyniarz - Austriak Mario Matt.

więcej »
Alpejski PŚ: Mistrz olimpijski przed mistrzem juniorów
05.03.2011 15:22 -

24-letni Szwajcar Carlo Janka, mistrz olimpijski w slalomie gigancie, wygrał dziś tę konkurencję podczas zawodów o Puchar Świata w Kranjskiej Gorze.

więcej »
Alpejski PŚ: Paerson po raz 42.
05.03.2011 12:10 -

30-letnia Szwedka Anja Paerson odniosła 42. zwycięstwo w alpejskim Pucharze Świata. Dziś w Tarvisio (Włochy) wygrała bieg zjazdowy.

więcej »
Maze wygrywa superkombinację
04.03.2011 17:16 -

Alpejka ze Słowenii - Tina Maze - okazała się we włoskim Tarvisio najlepsza w piątkowej superkombinacji zaliczanej do Pucharu Świata. Ta wygrana daje jej trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

więcej »
Alpejski PŚ: 20. triumf liderki
27.02.2011 14:32 -

Supergigant w Are wygrała liderka Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim - Niemka Maria Riesch. To jej 20. zwycięstwo w karierze. Triumfatorem slalomu w Bansko został Austriak Mario Matt.