Strona główna > Sporty zimowe > Narciarstwo alpejskie
Alpejski PŚ: 40. triumf Lindsey Vonn
26.02.2011 23:50 -

Amerykanka Lindsey Vonn, wygrywając zjazd w Are, odniosła 40. zwycięstwo w Pucharze Świata. Włoch Christof Innerhofer był najlepszy w superkombinacji w Bansko, to dopiero jego drugi pucharowy triumf w karierze.

więcej »
Alpejski PŚ: Triumf liderki
25.02.2011 15:42 -

Niemka Maria Riesch wygrała superkombinację podczas zawodów o Puchar Świata w narciarstwie alpejskim w szwedzkim Are.

więcej »
MŚ w Ga-Pa: Pierwsze złoto Grange'a
20.02.2011 14:25 -

26-letni Francuz Jean-Baptiste Grange zdobył swój pierwszy złoty medal w karierze, wygrał dziś slalom podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w Garmisch-Partenkirchen (Niemcy).

więcej »
MŚ w Ga-Pa: Pod dyktando Austriaczek
19.02.2011 14:46 -

Austriaczki zdominowały slalom podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w Garmisch-Partenkirchen. Zwyciężyła Marlies Schild przed Kathrin Zettel. Brąz wywalczyła Szwedka Maria Pietilae-Holmner.

więcej »
MŚ w Ga-Pa: Ligety doczekał się
18.02.2011 14:38 -

27-letni Amerykanin Theodore Ligety doczekał się złota w swojej koronnej konkurencji - wygrał dziś slalom gigant podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w Garmisch-Partenkirchen (Niemcy).

więcej »
Alpejskie MŚ: Pierwsze złoto dla Słowenii
17.02.2011 13:01 -

Gęsta mgła utrudniła dzisiejszy slalom gigant na mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim w Garmisch-Partenkirchen. Sędziowie kilka razy przekładali start i dopiero o godz. 12 puszczono zawodniczki. Złoty medal - pierwszy dla Słowenii - zdobyła prowadząca po pierwszym przejeździe Tina Maze.

więcej »
MŚ w Ga-Pa: Złoto dla drużyny Francji
16.02.2011 13:12 -

Francja zremisowała w finale z Austrią 2-2, ale dzięki lepszemu czasowi zdobyła złoty medal w konkurencji drużynowej podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w Garmisch-Partenkirchen (Niemcy).

więcej »
Alpejskie MŚ: Svindal złotym superkombinatorem
14.02.2011 12:23 -

Norweg Aksel-Lund Svindal wygrał w poniedziałek superkombinację na alpejskich mistrzostwach świata w niemieckim Garmisch-Partenkirchen wyprzedzając Włochów Christofera Innerhofera i Petera Filla.

więcej »
MŚ w Ga-Pa: Drugie złoto Görgl
13.02.2011 14:40 -

29-letnia Austriaczka Elisabeth Görgl wygrała bieg zjazdowy podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w Garmisch-Partenkirchen (Niemcy). To jej drugi złoty medal, wcześniej zwyciężyła w supergigancie.

więcej »
MŚ w Ga-Pa: Kanadyjczyk królem zjazdu
12.02.2011 13:00 -

30-letni Kanadyjczyk Erik Guay wygrał bieg zjazdowy podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w Garmisch-Partenkirchen (Niemcy).