Strona główna > Sporty zimowe > Narciarstwo alpejskie
Alpejski PŚ: Riesch o 3 punkty przed Vonn!2011-03-18 13:21:00

Słowenka Tina Maze wygrała dzisiejszy slalom podczas finałow alpejskiego Pucharu Świata w Lenzerheide (Szwajcaria). Czwarta była Niemka Maria Riesch, która odzyskała przodownictwo w klasyfikacji generalnej; wyprzedza ona o 3 punkty (!) Amerykankę Lindsey Vonn, która zajęła dziś 13. miejsce.

O tym kto zdobędzie Kryształową Kulę zadecyduje jutrzejszy slalom gigant.

Maze była w slalomie po I przejeździe trzecia, za Austriaczką Marlies Schield i M. Riesch, Vonn zajmowała 15. lokatę. Najszybsza w II przejeździe okazała się Słowaczka Veronika Zuzulova, awansując z 13. pozycji na podium. Maze odrobiła stratę do Schield i zwyciężyła.