Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Trampkarze starsi > II liga (Kraków) T
Trzeci awans trampkarzy Pogoni Skotniki2012-07-01 09:15:00

Trampkarze Pogoni Skotniki dokonali niemal niemożliwego. Po raz trzeci z rzędu uzyskali awans do wyższej ligi! Swój marsz w górę rozpoczęli jeszcze w sezonie 2009/2010, gdy zanotowali pierwszą promocję (z IV do III ligi). Rok później zespół był już w II lidze, a obecne rozgrywki (podobnie jak zeszłoroczne) po raz kolejny zakończył na 1. miejscu w tabeli.


Sukcesy drużyny nie są przypadkowe. Jest to wypadkowa regularnego szkolenia w klubie w bardzo dobrych warunkach i na wysokim poziomie oraz konsekwentnego naboru uzupełniającego. Zawodnicy co roku mogą poszczycić się niezwykle wysoką frekwencją treningową (sięgającą średnio 80%), co powoduje że treningi odbywane są w licznym gronie i dają zawodnikom realną możliwość podnoszenia swoich umiejętności. Swoje robi również świetna atmosfera w klubie i brak jakiejkolwiek presji na wyniki. Osiągane sukcesy są tylko i wyłącznie konsekwencją dobrej gry zespołu.

Drużyna, która była beniaminkiem II ligi, od początku sezonu rozpoczęła swój zaskakujący marsz po awans. Po dwóch pierwszych zwycięstwach (nad Clepardią 7-0 i Gwiazdą 1-0) nadeszła co prawda porażka (z Grębałowianką 0-1), ale po niej zespół nadal wygrywał (kolejno z Nadwiślanem 5-0, Olimpikiem 5-1, Pogonią Miechów 3-1, Prądniczanką 3-2, Wawelem 4-0, AP 2011 Zabierzów 1-0 i Błękitnymi Modlnica 5-1), kończąc rundę jesienną na pozycji lidera tabeli.

Wiosna, mimo trudnego początku (porażka 2-3 w inauguracyjnym meczu z Clepardią i remis 1-1 w drugim spotkaniu z Gwiazdą), okazała się równie znakomita jak jesień. Mimo wyjątkowej mobilizacji rywali, skotniczanie potrafili pokazać swoją grę – złożone budowanie akcji od własnej bramki, z dużą ilością wymienianych podań po ziemi, nawet pod presją rywala. Do tego doszła konsekwencja w defensywie i wysoka kreatywność w ofensywie.

Od trzeciego meczu na drużynę nie było mocnych, co doprowadziło do powrotu na pozycję lidera po meczu 19. kolejki z Wawelem (wygrane kolejno z Grębałowianką 3-0, Nadwiślanem 3-2, Olimpikiem 2-0, Pogonią Miechów 2-0, Prądniczanką 3-2 i Wawelem 2-1). W decydującym meczu z AP 2011 Zabierzów licznie zgromadzeni kibice mogli oglądać świetne widowisko z doskonałą grą obydwu zespołów, zakończone jednak minimalnym zwycięstwem Pogoni 1-0. Ten triumf przypieczętował kolejny awans zespołu. W ostatnim meczu Pogoń rozgromiła jeszcze Błękitnych Modlnica 12-0, przedłużając najdłuższą serię zwycięstw w sezonie do 8.

Siłą drużyny po raz kolejny był kolektyw. Z 23 zawodników, którzy zagrali w meczach mistrzowskich bramki zdobywało aż 15. Istotne okazało się również to, że po raz kolejny wszyscy gracze zostali sprawiedliwie obdzieleni ilością minut spędzonych na boisku. Również dzięki temu i wysokiej frekwencji treningowej większość w trakcie jednego sezonu zrobiła duże postępy, co jest najważniejsze w perspektywie długofalowej pracy.

Szeroka kadra trampkarzy Pogoni Skotniki (zawodnicy, którzy wystąpili w meczach mistrzowskich w sezonie 2011/2012):

Filip Biernacki
Kacper Ciupek (4 bramki w sezonie)
Marcin Daniel (22 bramki)
Paweł Hasiuk (2 bramki)
Mateusz Juszczyk (3 bramki)
Mirosław Kij (2 bramki)
Rafał Kosiński
Jakub Koziołek
Dariusz Miga
Tomasz Pawlicki (8 bramek)
Jakub Plebankiewicz (2 bramki)
Mikołaj Pyś (3 bramki)
Kamil Rzepa
Marek Sarzyński (2 bramki)
Kamil Sokół (3 bramki)
Sebastian Sołtys (2 bramki)
Adrian Szczypczyk (1 bramka)
Damian Szczypczyk (8 bramek)
Patryk Szostak
Wojciech Trybuś (2 bramki)
Artur Tyński
Kamil Werniewski (1 bramka)
Tomasz Zboromirski

Trenerem drużyny trampkarzy Pogoni Skotniki był Przemysław Dobroch.


PS
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty