Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Młodzicy > III ekstraliga (Kraków) M
Orzeł Sidzina awansował do II ligi młodzików2013-06-16 12:16:00

III ekstraliga młodzików, Kraków:

Świt Krzeszowice - Orzeł Sidzina 1-2 (0-1)

Gole dla Orła: Jakub Dziewoński, Adrian Zguda


Opis fotki
Fot. Orzeł Sidzina


Na boisku w Krzeszowicach spotkały się dwie ekipy liczące na zajęcie trzeciego miejsca w III ekstralidze i na awans do krakowskiej II ligi młodzików.


Gospodarze, pomimo znacznej straty punktowej, wciąż wierzyli w korzystne dla siebie rozstrzygnięcie tej batalii, choć ich szanse były raczej matematyczne. Orzeł nawet przegrywając nie tracił nadziei na awans.


Stawka meczu powodowała, iż obie drużyny grały nieco asekuracyjnie. Na boisku od początku dominowali goście, którzy w 15. minucie po składnej akcji wyszli na prowadzenie. Strzał Tomasza Kozika sparowany przez bramkarza gości dobił Jakub Dziewoński. Do przerwy, pomimo kilku dobrych sytuacji obu zespołów, wynik nie uległ zmianie.


Po zmianie stron gospodarze ruszyli z impetem, by jak najszybciej odrobić stratę. Udało im się to już po kilku minutach gdy strzelili gola po rzucie rożnym. Orzeł przebudził się dopiero po 15 minutach, a efektem było ponowne prowadzenie. Bramkę na 2-1 dla gości strzelił najlepszy strzelec ekipy z Sidziny – Adrian Zguda. W końcówce obie drużyny wykreowały liczne sytuacje strzeleckie, jednak rezultat sie nie zmienił.


Dzięki zwycięstwu w Krzeszowicach i przy jednoczesnej porażce Płaszowianki z KS Borek z awansu cieszyć się mogli zawodnicy Orła Sidzina. Awans ten to ukoronowanie pracy całego zespołu rocznika 2000/2001 od momentu jego powstania, czyli od 2009 roku. Pomimo przeciwności losu, kontuzji dwóch czołowych środkowych pomocników eliminujących ich z gry w rundzie wiosennej, udało się osiągnąć świetny wynik.


Zawodnicy Orła którzy wywalczyli awans  w sezonie 2012/2013:

TOMASZ KOZIK

JAKUB DZIEWOŃSKI

JAKUB TALAREK

JAKUB MIREK

PIOTR HASIUK

KACPER PRUSAK

MICHAŁ LURANIEC

DAWID WOŹNIAK

ADRIAN ZGUDA

DANIEL BOSMAN

PIOTR KAWALER

WIKTOR KILARSKI

Trener drużyny:

Paweł Madej


Ponadto w meczach ligowych drużyny Orzeł I Sidzina, dokładając swoją cegiełkę do awansu, występowali: Karol Mirek, Jakub Florczyk, Krzysztof Kruczkowski, Michał Czopek, Wiktor Drożdż, Piotr Musiał.


RP (Orzeł)
REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty