Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > C klasa (Wadowice I)
Kalwarianka najlepsza w Kalwarii2010-07-19 23:11:00

Jak informuje portal www.NaszaKalwaria.pl, Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej zdobyła po raz trzeci z rzędu Kalwarianka.

W turnieju o prymat w gminie Kalwaria Zebrzydowska przez 2 dni na boiskach Stanisławianki rywalizowało 10 ekip.

Sobota wyłoniła trzech finalistów - poza późniejszym triumfatorem do decydującej fazy zakwalifikował się Sokół Przytkowice i gospodarze, Stanisławianka. Nie udała się ta sztuka m.in. Sosnowiance, świeżo upieczonemu A-klasowcowi oraz Cedronowi Brody, który zakończył sezon na wysokim 4. miejscu w „okręgówce”.

Stanisławianka Stanisław - Żarek Barwałd 1-1, karne 4-3

W niedzielę, w pierwszym meczu finałowym, Kalwarianka zmierzyła się z Sokołem Przytkowice. Spotkanie było bardzo wyrównane. Zdecydowanie więcej szans miał Sokół. W pierwszej połowie Lelek głową z 7 m próbował pokonać Łuczaka, a tuż przed przerwą groźnie uderzył z wolnego, ale minimalnie nad poprzeczką. W II połowie Stokłosa po centrze z kornera próbował głową pokonać bramkarza rywali, a Lelek, ponownie z wolnego, strzelił ponad bramką. Kalwarianka nie miała zbyt wielu okazji, nie licząc strzałów Pyli i Piaskowskiego, z którymi nie miał problemów bramkarz Krzysztof Żak. Mecz zakończył się wynikiem 0-0.

W drugim meczu finałowym Sokół Przytkowice pokonał Stanisławiankę 2-1 i o tym kto zdobędzie Puchar Burmistrza decydowało spotkanie Kalwarianki z gospodarzami. Wygrała Kalwarianka 2-0, po golach młodzieżowca Daniela Trzebuniaka w I połowie. Wygrana mogła być wyższa, ale spudłowali Pyla, Mikołajek i Adrian Basista. W końcówce gospodarze nie wykorzystali karnego. Strzał Michała Kołodzieja wspaniałą robinsadą obronił Dariusz Łuczak.

Po tym meczu zawodnicy Kalwarianki mogli odebrać gratulacje od burmistrza, puchar, ale i czek.