Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > C klasa (Chrzanów)
Powstał MKS Chrzanów2012-06-07 16:06:00

Wczoraj, 6 czerwca, odbyło się spotkanie założycielskie Miejskiego Klubu Sportowego Chrzanów. W sali odczytowej MOKSiR-u zebrało się 46 osób zainteresowanych przyszłością chrzanowskiej piłki - informuje strona internetowa Fabloku.


Roli gospodarza spotkania podjął się wiceburmistrz Robert Maciaszek. Na sali był obecny również burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski. Byli też piłkarze, działacze, sympatycy, kibice chrzanowskich klubów.

Miasto chce dawać pieniądze tylko na jeden klub, a nie na trzy (Fablok, Kąty i Kościelec), stąd idea MKS-u. Klub ma grać na początku na boisku w Kościelcu. Docelowo miasto chce przekazać na rzecz klubu stadion (albo w Kościelcu albo na Kątach - zależnie od możliwości finansowych miasta dotyczących ich modernizacji). Ambicje sportowe sięgają co najmniej IV ligi. Pieniądze mają być dzielone na sekcje seniorów oraz sekcje dziecięce i młodzieżowe. Zapobiegnie to przeznaczaniu środków z sekcji np. młodzieżowej na działalność drużyny seniorów.
W przyszłości do MKS-u mają być przekazane sekcje Chrzanowskiej Akademii Piłkarskiej.

Andrzej Matyjaszewski, który wystąpił w imieniu prezesa Zrywu Kąty zadeklarował, że zawodnicy z Kątów nie są przychylni likwidacji swojego klubu i po wywalczeniu awansu do klasy B chcą grać pod własnym szyldem. Stanisław Bogacz,reprezentujący Fablok, zadeklarował z kolei, że klub przystąpi do MKS-u.

Prezesem MKS-u został Jacek Nowak, wiceprezesem ds. szkoleniowych Antoni Gawronek, a wiceprezesem ds. organizacyjnych Kazimierz Socha. Skarbnikiem został wybrany Mirosław Barański, sekretarzem Robert Matyjasik, a członkami zarządu Marcin Skaliński i Piotr Stach.

Poprzez utworzenie MKS-u idzie w niepamięć 86-letnia historia chrzanowskiej piłki. Odcięto się od zakładu, który zbudował sporą część miasta tylko dlatego, że obecnie nie daje tyle pieniędzy ile oczekują inni...

Źródło: www.fablok.net (Daniel Jędruszko)
REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty