Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sporty zimowe > Biathlon > Wiadomości Biathlon
Zmarł Andrzej Rapacz2022-02-09 16:18:00

W wieku 74 lat zmarł Andrzej Rapacz, były biathlonista. Dwukrotnie stawał na podium mistrzostw świata w biegach sztafetowych. Po zakończeniu kariery sportowej pracował jako trener.


Swoją przygodę z biathlonem rozpoczął w 1964 roku trenując m. in. w klubie WKS Legia Zakopane. Pierwsze sukcesy międzynarodowe zaczął odnosić już jako junior. W 1967 roku wraz z Andrzejem Fiedorem i Józefem Wawrytko-Gąsienicą wywalczył złoty medal MŚJ w sztafecie. Dwa lata później w tej samej konkurencji wraz z Janem Murdzkiem i Wojciechem Truchanem sięgnął po srebro. Drugi był również w biegu indywidualnym.


Do jego największych osiągnięć w karierze seniorskiej należały zdobycze medalowe z mistrzostw świata. W 1971 roku wspólnie z Józefem Różakiem, Aleksandrem Klimą i Józefem Stopką wywalczył brąz w sztafecie, wynik ten powtórzył 4 lata później wraz z Janem Szpunarem, Ludwikiem Ziębą i Wojciechem Truchanem.


Dwukrotnie uczestniczył w igrzyskach olimpijskich. W 1972 roku w Sapporo zajął 33. miejsce w biegu indywidualnym i 7. w sztafecie, 4 lata później w Innsbrucku był 46. indywidualnie oraz 12. w drużynie.


W latach 1969-1981 wywalczył 17 tytułów mistrza Polski w biathlonie. Z powodzeniem startował również w biegach narciarskich.


Zmarł w poniedziałek 7 lutego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 14 lutego o godz. 13 w kaplicy cmentarnej na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem.


biathlon.com.pl
REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty