Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sporty zimowe > Biathlon > Wiadomości Biathlon
Biathlon: Kamila Żuk z trzecim medalem2018-03-04 19:11:00

Kamila Żuk zdobyła swój trzeci medal podczas biathlonowych MŚ juniorek w estońskim Otepää. Tym razem 20-letnia Polka wywalczyła srebro w biegu pościgowym; wcześniej była dwukrotnie złota - w biegu indywidualnym i w sprincie.


Żuk ruszała dziś na trasę z przewagą 26 sekund nad Davidovą. Pierwsze strzelanie obie zawodniczki zaliczyły na remis – obie spudłowały po razie, ale Czeszka zbliżyła się na 17 sekund. Kluczowy okazał się drugi pobyt na strzelnicy, po którym Davidova ruszyła prosto na trasę, a Polka musiała biegać dwie karne rundy. Z kilkunastu sekund przewagi Żuk nad Davidovą zrobiło się 40 sekund straty.


Na trzeciej próbie strzeleckiej Żuk spudłowała aż trzy razy i spadła na piąte miejsce. Polkę wyprzedziły Urske Poje ze Słowenii, Myrtille Begue z Francji i Chloe Levins z USA. Ostatnie dwie Żuk szybko wyprzedziła na trasie i do ostatniego strzelania przystępowała z trzeciego miejsca. Zwycięstwo Davidovej było już niezagrożone. W walce o srebro górą okazała się Polka, która wytrzymała nerwowo i strzeliła na czysto. Poje biegła jedną karną rundę, która kosztowała ją podium. Na trzecie miejsce awansowała bowiem Begue.


Bieg pościgowy 10 km:

1. Marketa Davidova (Czechy) 32:52.6 (4rk)

2. Kamila Żuk (Polska) +28.1 (6)

3. Myrtille Begue (Francja) +53.8 (3)


biathlon.com.pl, biathlonworld.com, ST
REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty