Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sporty zimowe > Biathlon > Wiadomości Biathlon
Sikora ciągle badany2011-03-09 16:34:00

W Chanty-Mansijsku toczą się mistrzostw świata w biathlonie, a Tomasz Sikora nadal poddawany jest badaniom w szpitalu w Katowicach.


Lider i trener kadry z powodu problemów ze zdrowiem wrócił z zawodów w Rosji i już wiadomo, że w tym sezonie nie pojawi się na biathlonowych trasach. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że do tej pory nie wykryto żadnej poważnej przypadłości, wykluczającej dalszą karierę 37-letniego zawodnika.

We wtorek w szpitalu odwiedził Sikorę asystent rektora AWF Katowice Krzysztof Nowak, a później sekretarz Polskiego Związku Biathlonu Dagmara Gerasimuk. Oboje po wizytach przekazywali nam dobre wieści.

– Badania Sikory rozpoczęły się w piątek. Na ich obecnym etapie wszystko jest OK – powiedział Nowak.
– Nie chcę niczego przesądzać, ale problemy zdrowotne Tomka mogą wynikać tylko z przeciążeń, a nie z jakiejś groźniejszej przypadłości – ocenia Gerasimuk. – Zawodnik jest badany kompleksowo, m.in. kardiologicznie, miał też gastroskopię. Dobre wyniki badań, powodują, że nie zamierza kończyć kariery. Wszyscy jesteśmy dobrej myśli.

Sikora wstrzymuje się ze wszelkimi komentarzami, czekając na koniec pobytu w szpitalu. Wiele wskazuje na to, że biathlonista AZS AWF Katowice będzie mógł w piątek wrócić do swego domu w Wodzisławiu.

Tomasz Kuczyński (Dziennik Zachodni)
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty