Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sporty zimowe > Biathlon > Wiadomości Biathlon
Tomasz Sikora zadebiutuje w podwójnej roli2011-02-03 08:17:00

Były już trener kadry polskich biathlonistów, Norweg Jon Arne Enevoldsen, nie planował startów naszej reprezentacji w Pucharach Świata w USA. Nowy szkoleniowiec, którym został niespodziewanie Tomasz Sikora, zmienił te plany i biało-czerwonych zobaczymy podczas rywalizacji w Presque Isle oraz w Fort Kent.


Nasi biathloniści są już na miejscu, ale kadra na amerykańskie starty liczy tylko pięć osób. Oprócz Sikory są za Oceanem jeszcze Krzysztof Pływaczyk, Łukasz Szczurek, Agnieszka Cyl i Weronika Nowakowska.

– Tomek Sikora ocenił, że po wcześniejszych zdrowotnych perypetiach potrzeba pucharowych startów jeszcze przed marcowymi mistrzostwami świata – wyjaśnia prezes Polskiego Związku Biatlonu Zbigniew Waśkiewicz. – Występów w USA nie traktujemy jako testu czy sprawdzianu dla niego w roli trenera. Nie powinien mieć też dodatkowego stresu. Tomek zawsze miał dobry kontakt z pozostałymi zawodnikami, teraz tylko jego stosunki z resztą kadry zostały w pewien sposób sformalizowane. Będzie miał trochę więcej pracy niż wtedy, gdy był tylko zawodnikiem. Musi na przykład przeprowadzić odprawy przed zawodami – dodał prezes.


Sam Sikora, choć został jedynie szkoleniowcem tymczasowym, nie kryje, że nowa rola ma dla niego bardzo duże znaczenie. „Czuję wielką odpowiedzialność i olbrzymie wyzwanie” – napisał zawodnik i trener w jednym na swojej stronie internetowej. „Mam nadzieję, że zawodnicy którzy postanowią mi zaufać uznają po sezonie, że ten czas nie był stracony, a wręcz przeciwnie – dał im satysfakcję i zadowolenie”.


Kadra poleciała do Stanów Zjednoczonych w poniedziałek, pierwsze zawody odbędę się jutro. O tym, że w zawodach za Oceanem będzie nas reprezentowała tylko piątka zawodników, zdecydowały inne odbywające się równolegle imprezy. – Magdalena Gwizdoń przygotowuje się do wojskowych mistrzostw świata w Sarajewie, trwa Uniwersjada w tureckim Erzerum z udziałem m.in. Karoliny Pitoń, Krystyny Pałki i Pauliny Bobak oraz mistrzostwa świata juniorów w czeskim Novym Mescie, gdzie biega Monika Hojnisz – wyjaśnia prezes Waśkiewicz.


Tomasz Kuczyński
"Polska The Times"


sikora1.jpg


REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty