Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sporty zimowe > Biathlon > Wiadomości Biathlon
Złoty medal Moniki Hojnisz2010-03-04 20:03:00

Polski dorobek pierwszych trzech dni biathlonowych mistrzostw Europy U26 w estońskim Otepaeae to złoty medal 18-letniej Moniki Hojnisz w biegu indywidualnym juniorek na 12.5 km.

Zawodniczka UKS Lider Katowice była zaskoczona swoim triumfem: - Jestem bardzo szczęśliwa, ale trochę zszokowana. Nie wiedziałam na którym jestem miejscu po ostatnim strzelaniu, ale dałam z siebie wszystko w końcówce biegu - powiedziała Monika (wypowiedż za IBU).

Faworytkami były Norweżki, ale kluczem do zwycięstwa było świetne strzelanie. Młoda Polka spudłowała we wtorek tylko raz, co w tak złych warunkach atmosferycznych było doskonałym rezultatem.

Dotychczasowe wyniki ME U26 w biathlonie

Kobiety, 15 km ind.:
1. Kathrin Hitzer (Niemcy) 50:14.0 (1)
2. Diana Rasimoviciute (Litwa) +37.9 (1)
3. Franziska Hildebrand (Niemcy) +1:07.1 (2)
...
14. Paulina Bobak +4:53.0 (2)
32. Patrycja Hojnisz +9:20.7 (7)
46. Karolina Pitoń +12:10.7 (8)

Sztafeta 4x6 km kobiet:

1. Niemcy 1:15.15.4 (0+2)
2. Ukraina +20.4 (0+8)
3. Rosja +26.4 (0+9)
...
7. Polska (Paulina Bobak, Monika Hojnisz, Patrycja Hojnisz, Karolina Pitoń) +6:20.7 (1+12)

Juniorki, 12.5 km juniorek:
1. Monika Hojnisz (Polska) 44:16.0 (1 strzał niecelny)
2. Kaia Woeien Nicolaisen (Norwegia) +32.0 (2)
3. Tiril Eckhoff (Norwegia) +40.7 (3)
...
13. Maria Bukowska +3:58.5 (1)
25. Magdalena Kępka +7:14.0 (4)
41. Katarzyna Leja +13:13.5 (12)

Mężczyźni, 20 km ind.:
1. Christoph Knie (Niemcy) 59:48.0 (1 karna minuta)
2. Oleg Biereżnoj (Ukraina) +15.3 (1)
3. Aleksiej Wołkow (Rosja) +21.0 (1)
...
11. Łukasz Witek +3:03.2 (2)
35. Mirosław Kobus +6:55.6 (6)
39. Adam Kwak +7:48.4 (5)
42. Sebastian Witek +8:35.0 (2)

Sztafeta 4x7.5 km mężczyzn:

1. Niemcy 1:20.20.5 (0+3)
2. Rosja +1:41.8 (0+10)
3. Francja +2:17.6 (0+9)
...
7. Polska (Łukasz Witek, Mirosław Kobus, Adam Kwak, Sebastian Witek) +6:01.9 (1+15)

Juniorzy, 15 km ind.:
1. Andriej Turgieniew (Rosja) 45:11.2 (2)
2. Andrij Wozniak (Ukraina) +1:26.1 (2)
3. Remy Borgeot (Francja) +2:35.4 (3)
...
27. Grzegorz Jakubowicz +6:57.5 (4)
41. Mateusz Matusik +9:40.2 (7)
45. Rafał Lepel +10:07.3 (8)
50. Łukasz Słonina +11:15.9 (8)

Sztafeta mieszana 2x6 km juniorek + 2x7.5 km juniorów:
1. Francja 1:20.48.8 (0+7)
2. Rosja +8.0 (2+13)
3. Rumunia +3:05.5 (2+10)
...
8. Polska (Maria Bukowska, Katarzyna Leja, Grzegorz Jakubowicz, Mateusz Matusik) +6.27.9 (0+4)

rst




REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty