Strona główna > Sporty zimowe > Wiadomości sporty zimowe
MŚ W BIATHLONIE. Sztafeta na szóstym miejscu
18.02.2024 21:09 -

W Novym Meście (Czechy) zakończyły się MŚ w biathlonie. Gwiazdami zawodów byli Francuzka Julia Simon i Norweg Johannes Thingnes Bø.

więcej »
Młodzieżowi medaliści olimpijscy nagrodzeni przez PKOl
13.02.2024 23:32 -

Polski Komitet Olimpijski uhonorował i docenił dokonania polskich medalistów IV Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Gangwon 2024. W siedzibie PKOl miała miejsce miła uroczystość, podczas której medalistom, ich trenerom i klubom wręczono stypendia. PKOl i firma Ferrero Polska przedłużyły jednocześnie umowę o współpracy, na mocy której firma pozostaje Partnerem Młodzieżowej Reprezentacji Polski.

więcej »
Rekordowe Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie biało-czerwonych
01.02.2024 21:37 -

IV Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Gangwon 2024 przeszły do historii. Dla Polski są one historyczne, ponieważ w tej południowokoreańskiej edycji nasi młodzi olimpijczycy zdobyli trzy razy więcej medali niż we wszystkich trzech poprzednich.

więcej »
2024, LOTY NARCIARSKIE. Kraft mistrzem
28.01.2024 17:57 -

Austriak Stefan Kraft został po raz pierwszy w karierze mistrzem świata w lotach narciarskich. Piotr Żyła zajął szóste miejsce.

więcej »
Kraft królem Zakopanego
21.01.2024 20:43 -

Austriak Stefan Kraft triumfował w Zakopanem w konkursie skoków narciarskich o Puchar Świata. To jego 37. zwycięstwo i zarazem 109. podium. Pod tym względem nie ma sobie równych w historii, 108 razy w trójce plasował się w przeszłości Fin Janne Ahonen.

więcej »
2024, ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE. Dwa złote medale dla Włoch
14.01.2024 20:26 -

W Kownie (Litwa) odbyły się mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym. Klasyfikację medalową wygrali Włosi, którzy zdobyli dwa złote krążki.

więcej »
Kobayashi i Słoweńcy najlepsi w Wiśle
14.01.2024 19:11 -

W Wiśle od piątku do niedzieli odbywały się konkursy skoków narciarskich o Puchar Świata. Rywalizację superteamów wygrali Słoweńcy, a zawody indywidualne Japończyk Ryoyu Kobayashi.

więcej »
2024, SHORT TRACK. Dwa polskie medale
14.01.2024 18:13 -

W Gdańsku odbyły się mistrzostwa Europy w łyżwiarskim short tracku. Polacy zdobyli dwa medale - srebrny i brązowy - w sztafetach.

więcej »
2024. TOUR DE SKI. Jessie Diggins po raz drugi
07.01.2024 23:05 -

32-letnia Amerykanka Jessie Diggins wygrała po raz drugi w karierze Tour de Ski w biegach narciarskich. Poprzednio triumfowała w 2021 roku.

więcej »
Nie żyje Mateusz Rutkowski
07.01.2024 20:27 -

W wieku 37 lat zmarł Mateusz Rutkowski, mistrz świata juniorów w skokach narciarskich w 2004 roku. Był zawodnikiem LKS Poroniec Poronin.