Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Żaki > Grupa IB (Kraków) Ż
Piast Skawina w TVP12012-10-18 07:43:00

W czwartek, 18 października, w TVP1, o godz. 16:10 wyemitowana zostanie relacja z treningu grupy żaków MTS Piast Skawina, laureata Ogólnopolskiego Konkursu "Szkółki Piłkarskie Nivea" - Piast Skawina.


Reporterzy TVP docenili konkursową aktywność Piasta (na szkółkę oddano 140 tysięcy głosów! A liczba wejść na stronę bloga szacowana jest na ponad milion odsłon!) oraz osiągane przez jego młodych piłkarzy wyniki (żaki przegrały tylko jeden mecz w sezonie, orliki mają komplet zwycięstw na koncie). Postanowili jednocześnie sprawdzić, jak to się robi w Skawinie.

Trening drużyny żaków (dzieci w wieku 7-8 lat) składał się z 4 standardowych części: rozgrzewka, dwie części zasadnicze i gierka. Reporterów interesowały przede wszystkich części zasadnicze, w których ćwiczono zwody (Cruyffa, Maradony, nożycowy) oraz czucie piłki.

- Pokazaliśmy kilka ćwiczeń doskonalących technikę piłkarską, które jednak dla 8-latków wydają się dość trudne. Muszę jednak powiedzieć, że wyszło bardzo fajnie. Okazuje się, że filozofia Ajaxu, którą staramy się wdrażać, dzięki uzyskanemu od Nivea programowi szkoleniowemu, bardzo dobrze się sprawdza nawet u najmłodszych adeptów piłki nożnej - cieszy się trener Piasta, Grzegorz Krzysiak.

Równolegle do treningu żaczków, swój trening mieli bramkarze. A chwilę wcześniej - najpierw skrzaty (przedszkolaki w wieku 4-6 lat) i dziewczęta. Materiał po montażu miał ukazać się w TVP Sport, ale redaktor Anna Kozińska poinformowała, że nagranie spodobało się na tyle, że zostanie wyemitowane już jutro (czwartek) o godz. 16:10 w TVP1. I na tym nie koniec, bo kolejny odcinek z udziałem skawińskich dzieci z Piasta - zostanie pokazany we wtorek 23 października.


Marcin Kuflowski (Piast Skawina)


Zapraszamy do oglądania TVP1, a w ramach przedsmaku - dwa amatorskie filmy dokumentujące obecność TVP w Skawinie:

FILM 1

FILM 2

WIĘCEJ FILMÓW Z MECZÓW I TRENINGÓW PIASTA
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty