Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > C klasa (Podhale-wschód)
Podhalańska piłka ma nowego szefa2012-05-26 07:18:00

12-letnie rządy Dariusza Mazura podhalańską piłką dobiegły końca (nagle zniknął i nie działał od sierpnia ub. roku). Nowym szefem góralskiego futbolu został w piątkowy wieczór 48-letni Jan Kowalczyk, prezes Zrzeszenia LZS w Łapszach Niżnych i były piłkarz. Tak zadecydowało 32 delegatów z 61 biorących udział w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej.

Mazur nie otrzymał absolutorium, a delegaci nie obdarzyli zaufaniem także wiceprezesa Wydziału Gier Tadeusza Firka.

Do nowego, 11-osobowego zarządu weszli: Franciszek Siuta, Bogdan Górnik, Daniel Siwor, Stanisław Wojtusiak, Gabriel Szumal, Grzegorz Wrona, Łukasz Królczyk, Paweł Podczerwiński, Jan Gluc i Franciszek Górecki.


Podokręg ma zarejestrowanych 1600 seniorów, 1950 juniorów i trampkarzy oraz 550 trampkarzy młodszych. Prowadzi rozgrywki dla 147 drużyn, zarówno na trawie jak i w hali.

– Rzadko kto może pochwalić się taką liczebnością – powiedział prezes MZPN, Ryszard Niemiec. – Wasza rola jest podwójnie trudna, bo musicie się przebijać przez dyscypliny zimowe, popularne w tym regionie. Ale na tym tle blado wygląda liczba trenerów i instruktorów. MZPN pomoże rozwiązać ten problem.

Stefan Leśniowski


Szeroka realacja i fotogaleria na portalu

sportowepodhale.pl


kowa
Jan Kowalczyk - nowy prezes Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Fot. Mateusz Leśniowski
REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty