Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Wygrana siatkarek z Czeszkami2020-07-01 01:07:00

Polska pokonała Czechy 3:0 (25:14, 25:19, 25:19) w rozegranym w Wałbrzychu sparingowym meczu siatkarek. W dodatkowym secie zwyciężył zespół gości 26:24.


Na trybunach zabrakło kibiców, ale PZPS zadbał, żeby nie były one puste. "Siedziały" na nich tekturowe postaci ubrane w narodowe barwy, z wizerunkami kibiców. W środę drugie spotkanie tych drużyn (początek 20.30, transmisja Polsat Sport).


POLSKA: Nowicka, Stysiak, Centka, Ziółkowska, Łukasik, Górecka, Stenzel (L) - Jagła (L), Świrad, Grabka, Twardowska, Fedusio. Trener Jacek Nawrocki.

CZECHY: Valkova, Kossanyiova, Trnkova, Mlejnkova, Orvosova, Purchartova, Dostalova (L) - Bajusz, Hodanova. Trener: Giannis Athanasopoulos.


Oba zespoły mają za sobą zgrupowania. Polki trenowały w Szczyrku. Czeszki przygotowują się do eliminacji mistrzostw Europy, które dla nich rozpoczną się już 15 sierpnia. Biało-czerwone w poprzednim czempionacie zajęły czwarte miejsce i nie muszą brać udziału w kwalifikacjach.


7-8 marca w Nysie, czyli 114 dni temu, rozegrany został Final Four Pucharu Polski kobiet. Kilka dni później rozgrywki sportowe zostały zawieszone, a sezon najpierw przerwany, a później zakończony. Siatkarskiego meczu pań już nie było. Natomiast reprezentacja Polski po raz ostatni grała 11 stycznia 2020 roku w holenderskim Apeldoorn (Polska - Turcja 2:3) w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio.


Trener Jacek Nawrocki na zgrupowanie w Szczyrku nie powołał kilka kluczowych zawodniczek m.in. rozgrywających Joanny Wołosz i Marleny Kowalewskiej, atakującej Malwiny Smarzek-Godek, przyjmującej Natalia Mędrzyk oraz środkowych Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej, Klaudii Alagierskiej i Agnieszki Kąkolewskiej. Tych zawodniczek nie zobaczymy również w sparingach w Wałbrzychu.


pzps.pl (Angelika Knopek)


siatkapolcze.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty