Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Siatkarska Liga Narodów odwołana2020-05-08 22:09:00

Komunikat FIVB w sprawie odwołania VNL 2020

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ogłosiła dziś odwołanie Siatkarskiej Ligi Narodów 2020 ze względu na trwającą globalną pandemię koronawirusa i jej wpływ na zapewnianie bezpiecznych, szeroko dostępnych, wysokiej jakości zawodów przez miasta-gospodarzy.


Rozpoczęcie VNL 2020 planowano początkowo na 19 i 22 maja 2020 r. odpowiednio dla rozgrywek żeńskich i męskich. FIVB ogłosiła odroczenie wydarzenia w marcu 2020 r., aby chronić zdrowie zawodników i wszystkich zaangażowanych osób, mając przy tym nadzieję, że znajdzie nowy termin jeszcze w tym roku.


Biorąc jednak pod uwagę zmieniający się charakter pandemii, złożoność zorganizowania globalnego wydarzenia w wielu krajach-gospodarzach oraz zaangażowanie w ochronę zdrowia uczestników, Rada VNL, Zarząd FIVB i organizatorzy turniejów, wspólnie zdecydowali o odwołaniu tegorocznej edycji VNL. FIVB nadal ściśle współpracuje ze wszystkimi stronami w celu koordynacji harmonogramu VNL 2021, zachowując jednocześnie Włochy i Chiny w roli gospodarzy finałów.


***


Polski Związek Piłki Siatkowej, w porozumieniu z trenerami obydwu kadr narodowych Jackiem Nawrockim i Vitalem Heynenem aktywnie rozważa różne warianty przebiegu tegorocznego sezonu reprezentacyjnego. Utrzymywany jest bieżący kontakt z wybranymi federacjami europejskimi. Prowadzone rozmowy mają na celu  doprowadzenie do organizacji spotkań lub turniejów towarzyskich narodowych kadr żeńskich i męskich. Zainteresowanie inicjatywą PZPS jest bardzo duże. Największym wyzwaniem jest tu oczywiście zachowanie wszelkich rygorów i obostrzeń związanych z walką z COVID-19, dlatego Związek pozostaje w stałej relacji z Ministerstwem Sportu, aby monitorować i wspierać działania związane z przywróceniem w kraju rywalizacji sportowej. Nie ustają prace nad przygotowaniami do organizacji w przyszłym roku w Polsce Mistrzostw Europy Mężczyzn oraz w roku kolejnym Mistrzostw Świata Kobiet.


pzps.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty