Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Decyzja CEV w sprawie europejskich pucharów2020-04-23 23:48:00

Zarząd CEV podjął ostateczną decyzję w sprawie europejskich pucharów w siatkówce. Rozgrywki zawieszono w marcu, a teraz ogłoszono ich zakończenie, bez wyłaniania zwycięzców. Ustalono jednak, że klubom uczestniczącym w zmaganiach zostanie wypłaconych 80% przewidywanych nagród pieniężnych.


Przypomnijmy, że w chwili przerwania rozgrywek, w grze o europejskie trofea wciąż pozostawały dwie polskie drużyny. Jastrzębski Węgiel nie zdołał rozegrać ćwierćfinałowych meczów Ligi Mistrzów z włoskim Itas Trentino, a Chemik Police wywalczył awans do półfinału Pucharu CEV, w którym miał zmierzyć się z francuskim klubem Volero Le Cannet.


Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej podjęła ostatecznie decyzję o zakończeniu rywalizacji w europejskich pucharach. Ustalono też, że pomiędzy uczestnikami zmagań zostanie rozdysponowane 80% przewidywanych nagród pieniężnych. Ponadto zarząd CEV zobowiązał się do utrzymania wysokości nagród finansowych w europejskich pucharach w sezonie 2020/21 i ogłosił dodatkowe wsparcie dla klubów w nadchodzącym czasie. Zatwierdzono również wprowadzenie siatkarskiego "Planu Marshalla", którego wartość ma wynieść około 11,5 mln euro.


CEV odwołało również rozgrywki Ligi Europejskiej, które miały odbyć się na przełomie maja i czerwca. Nie podjęto jednak decyzji w sprawie kwalifikacji do mistrzostw Europy 2021. Wstępnie mają zostać rozegrane w styczniu przyszłego roku, ale ostateczne zarządzenie w tej sprawie ma się pojawić 1 lipca.


pzps.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty