Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Piotr Gruszka trenerem Asseco Resovii2019-05-10 18:04:00

Piotr Gruszka dołączył do Asseco Resovii w roli pierwszego szkoleniowca drużyny. Umowa  obowiązywać będzie przez najbliższe dwa sezony.


42-letni szkoleniowiec jest dobrze znany polskim kibicom. Piotr Gruszka przez lata był świetnym siatkarzem, który w swoim dorobku ma medale z krajowego i światowego podwórka. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Kętach. W kolejnych latach występował m.in. w zespołach Bielsko-Białej, Częstochowy, we włoskiej Padwie, a także w Bełchatowie i Bydgoszczy. Karierę zawodniczą zakończył w AZS-ie Olsztyn. W trakcie tych kilkunastu lat był reprezentantem kraju, jest rekordzistą w liczbie rozegranych meczów w kadrze. W swoim dorobku ma tytuł mistrza Europy, a także wicemistrza świata. Przez kilka lat był kapitanem reprezentacji Polski.


Piotr Gruszka rok po zakończeniu kariery zawodniczej przyjął ofertę BBTS-u Bielsko-Biała i objął funkcję I trenera drużyny. Od 2016 roku był trenerem GKS-u Katowice, z którym systematycznie piął się w tabeli PlusLigi. Obecnie zamienia śląski klub na Asseco Resovię.


Piotr Gruszka (ur. 8.03.1977, Oświęcim)

Kariera trenerska:

2014 – 2015    BBTS Bielsko-Biała

2016 – 2019    GKS Katowice

2017 – 2018    Reprezentacja Polski

2019 –            Asseco Resovia Rzeszów


assecoresovia.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty