Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Cracovia wygrywa z Lechią w doliczonym czasie2019-11-02 21:20:00

W 14. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia pokonała Lechię Gdańsk 1-0. Zwycięskiego gola zdobył Holender Pelle van Amersfoort w doliczonym czasie.

Cracovia - Lechia Gdańsk 1-0 (0-0)

1-0 Pelle van Amersfoort 90+1 (głową)

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Fila, Mladenovic - Peskovic. Widzów 8612.

CRACOVIA: Peskovic - Rapa, Helik, Jablonsky, Siplak - Gol - Hanca, Van Amersfoort, Lusiusz (82 Dimun), Lopes - Piszczek (67 Strózik).

LECHIA: Kuciak - Fila, Nalepa, Kubicki, Mladenovic - Gajos, Łukasik - Haraslin (86 Maloca), Wolski (76 Lipski), Peszko (62 F. Paixao) - Sobiech.

W I połowie przeważała Cracovia, ale lepsze sytuacje mieli goście. W sumie takiego konkretnego zagrożenia dla bramkarzy za wiele jednak nie było...

W 19. minucie solowy rajd przeprowadził Wolski. Przebiegł z piłką z lewej strony, wzdłuż pola karnego, na prawo, wbiegł w szesnastkę i zza narożnika "piątki" próbował pokonać Peskovica. Ten był jednak dobrze ustawiony.

Siedem minut później szansę mieli gospodarze. Piszczek główkował obok lewego słupka.

W 34. minucie gdańszczanie wyszli z kontrą, zakończył ją Haraslin strzałem w boczną siatkę.

Po przerwie również sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, oba zespoły dobrze zabezpieczały tyły. W 59. minucie gracze Cracovii przeprowadzili piękną akcję. Van Amersfoort podał do Piszczka, ten odegrał mu piętą na 10. metr, ale Holendra w ostatniej chwili zablokował Łukasik. Później przez jakiś czas więcej z gry miała Lechia i w 68. minucie mogła objąć prowadzenie. F. Paixao sprytnie podał do Haraslina, ten ograł Rapę, lecz jego strzał z 8 m obronił nogami Peskovic.

Końcówka należała do podopiecznych trenera Probierza. W 85. minucie bliski powodzenia był Lopes, lecz na drodze do bramki stanął... Łukasik. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, w 90+1. minucie Hanca zacentrował z prawego skrzydła, a van Amersfoort posłał piłkę głową z 10 m w dalszy róg.

Statystyka meczu: 14:8 w strzałach (5:2 w celnych), 50:50% w posiadaniu piłki, 4:5 w kornerach, 107:102 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.