Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Hat-trick van Amersfoorta2021-09-27 22:36:00

W 9. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia wygrała w Gliwicach z Piastem 4-2. Hat-trick zanotował Holender Pelle van Amersfoort.

2-4 Pelle van Amersfoort 71

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółta kartka: Rapa (Cracovia).

PIAST: Plach - Konczkowski, Mosór, Huk, Katranis - Kądzior (89 Pyrka), Sokołowski, Chrapek (54 Lipski), Vida (54 Ameyaw) - Steczyk (46 Alves), Toril (75 Stojiljkovic).

CRACOVIA: Hrosso - Rapa, Jugas, Rodin, Pestka - Hanca (90+5 Myszor), Sadikovic (72 Lusiusz), Knap (72 Rasmussen), van Amersfoort, Siplak (72 Ogorzały) - Alvarez (67 Loshaj).

Zaczęło się dobrze dla Piasta, Kądzior znalazł się w doskonałej sytuacji i z 12 m pokonał bramkarza.

Goście grali jednak w I połowie niebywale skutecznie, zdobyli dwa gole ze stałych fragmentów. Dwa razy z wolnego z prawej strony dośrodkował Siplak i dwa razy jego koledzy popisywali się celnymi "główkami". Najpierw po wrzutce na bliski słupek Rapa, a kwadrans później van Amersfoort z 5 metrów.

Po przerwie Holender podwyższył dobijając precyzyjnie w lewy dolny róg strzał Knapa. Po chwili gliwiczanie złapali kontakt, w zamieszaniu z 2 m do siatki trafił Ameyaw. Van Amersfoort miał swój dzień i niebawem skompletował hat-trick. Po podaniu Pestki znów idealnie trafił w lewy róg bramki.

Statystyka meczu: 5:10 w strzałach, 3:8 w celnych, 56:44% w posiadaniu piłki, 5:1 w kornerach i 109:111 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.