Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
AMP FUTBOL: Brąz biało-czerwonych2021-09-19 23:35:00

Reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Amp Futbol Kraków 2021. W meczu o trzecie miejsce biało-czerwoni pokonali Rosjan 1-0 po golu Jakuba Kożucha.


Mistrzami Europy zostali Turcy, którzy w finale pokonali Hiszpanów aż 6-0. Turcy obronili złoto.


Kilkutysięczny tłum kibiców na trybunach stadionu Cracovii był świadkiem spotkania zaciętego, ale i stojącego na wysokim poziomie. Obie drużyny miały swoje szanse, jednak to Polacy sprawiali wrażenie drużyny, która była bliżej przechylenia szali na swoją korzyść.


Świetnie dysponowanych i niezwykle mocnych w niedzielę biało-czerwonych nie podłamał choćby zmarnowany przez Grygiela rzut karny w ostatniej akcji pierwszej połowy. Tej drużyny nic nie jest w stanie złamać, co Jakub Kożuch udowodnił już wiele razy. Wahadłowy reprezentacji stracił nogę w pożarze mieszkania, gdy ojciec uratował mu życie sadzając na parapecie po zewnętrznej stronie okna i przywiązując go kablem. Sam zginął w płomieniach, ale uratował życie syna, który jednak stracił nogę. Dziś Jakub Kożuch zdobył bramkę na wagę brązowego medalu, w dodatku oddając efektowny strzał z dystansu! To powtórzenie wyniku sprzed czterech lat, gdy w Turcji – w pierwszych w historii Mistrzostwach Europy w Ampfutbolu – biało-czerwoni także zajęli trzecie miejsce.


– To również medal Wasz - kibiców. Wszyscy razem stworzyliśmy wielką ampfutbolową rodzinę. To medal zdobyty nie tylko przez piłkarzy, czy sztab szkoleniowy, ale także przez fanów, którzy byli z nami od początku tego turnieju. Każdego dnia czuliśmy wsparcie kibiców i bardzo im za to dziękujemy – mówi Krystian Kapłon.


W przerwie meczu Polska – Rosja wielkie oklaski zebrały pierwsze polskie ampfutbolistki. Monika i Zuzanna zaprosiły do rozpoczęcia treningów także inne panie chcące być pionierkami tej dyscypliny w Europie.


Finał: Turcja - Hiszpania 6-0


O 3. miejsce:

Polska – Rosja 1-0 (0-0)

1-0 Jakub Kożuch 33

POLSKA: Igor Woźniak – Przemysław Świercz, Kamil Rosiek, Przemysław Fajtanowski, Bartosz Łastowski, Krystian Kapłon, Kamil Grygiel oraz Jakub Kożuch, Mariusz Adamczyk.

ROSJA: Abubakar Tołchadow – Igor Gamaonow, Magomied Abujew, Bisłan Szakbijew, Sulambek Mutajew, Dimitrij Udałow, Asłambiek Szachbułatow oraz Aleksandr Kożakin, Walerij Sadowski.


O 5. miejsce:

Anglia – Włochy 4-0

O 7. miejsce:

Francja – Irlandia 1-0

O 9. miejsce:

Grecja – Niemcy 0-1

O 11. miejsce:

Ukraina – Gruzja 0-0, karne 1-3

O 13. miejsce:

Belgia – Izrael 0-1


Klasyfikacja końcowa mistrzostw Europy w ampfutbolu:

1. Turcja

2. Hiszpania

3. Polska

4. Rosja

5. Anglia

6. Włochy

7. Francja

8. Irlandia

9. Niemcy

10. Grecja

11. Gruzja

12. Ukraina

13. Izrael

14. Belgia


Kadra reprezentacji Polski w ampfutbolu:

BRAMKARZE: Łukasz MIŚKIEWICZ (Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała), Jakub POPŁAWSKI (Legia Warszawa), Igor WOŹNIAK (Wisła Kraków).

OBROŃCY: Kamil ROSIEK (Wisła Kraków), Przemysław ŚWIERCZ (Wisła Kraków), Jakub KOŻUCH (Legia Warszawa), Przemysław FAJTANOWSKI (Wisła Kraków), Piotr MIZERA (Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała).

POMOCNICY/NAPASTNICY: Krystian KAPŁON (Wisła Kraków), Tomasz MIŚ (Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała), Kamil GRYGIEL (Wisła Kraków), Bartosz ŁASTOWSKI (Legia Warszawa), Mariusz ADAMCZYK (Legia Warszawa).

Trener: Marek Dragosz.


ampeuro.eu


amp11.jpg
amp12.jpg
amp13.jpg
amp14.jpg
amp15.jpg
amp16.jpg
amp17.jpg
amp18.jpg
amp19.jpg
amp20.jpg
amp21.jpg
amp22.jpg
amp23.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty