Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Łukasz Wachowski sekretarzem generalnym PZPN2021-09-02 21:07:00

Łukasz Wachowski będzie pełnił obowiązki sekretarza generalnego PZPN do końca 2021 roku – zdecydował na czwartkowym posiedzeniu Zarząd PZPN. Zastąpi na stanowisku Macieja Sawickiego, który odchodzi z federacji.


Łukasz Wachowski urodził się 2 listopada 1982 roku w Olsztynie. Jest prawnikiem, ukończył Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. W PZPN pracuje od 2009 roku, początkowo w Departamencie Prawnym. 12 grudnia 2012 został dyrektorem Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN (dziś Departament Piłkarstwa Profesjonalnego).


Przed sezonem 2017/2018 powierzono mu również projekt wprowadzenia systemu VAR w Polsce, który zakończył się sukcesem. PZPN był jedną z pierwszych federacji na świecie, która go wprowadziła, a polscy arbitrzy sędziowali mecze mistrzostw świata w 2018 roku, a obecnie regularnie pracują podczas spotkań Ligi Mistrzów i Ligi Europy.


Wachowski od maja 2015 roku do sierpnia 2017 był Członkiem Komisji UEFA ds. Statusu Piłkarzy, Transferów i Agentów Piłkarskich. Od maja 2015 jest również delegatem meczowym UEFA, a od września 2017 członkiem Komisji ds. Licencji Klubowych UEFA.


Zastępcą sekretarza generalnego PZPN został Marek Łukiewski. Nową funkcję będzie łączył z funkcją prezesa Warmińsko-Mazurskiego ZPN. Jego głównym zadaniem będzie koordynacja tych działań biura PZPN, które dotyczą piłki na poziomie wojewódzkim, powiatowym i gminnym.


pzpn.pl, wmzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty