Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Paulo Sousa: Musimy być kreatywni2021-08-30 23:36:00

Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie przed wrześniowymi meczami eliminacji mistrzostw świata, które w 2022 roku odbędą się w Katarze.


W hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której na pytania dziennikarzy odpowiadał selekcjoner naszej drużyny narodowej Paulo Sousa. – W spotkaniu z Albanią chciałbym, aby nasz zespół grał wysokim pressingiem, szybko umiał odebrać piłkę. Będziemy pracować nad tym, aby grać blisko bramki rywala, a jeżeli nie będzie to możliwe, w defensywie musimy być pewni, silni i działać zdecydowanie – powiedział szkoleniowiec biało-czerwonych.


O sytuacji zdrowotnej w kadrze:

- Niestety, sytuacje zdrowotne wykluczyły z gry kilku naszych zawodników. Chodzi o Mateusza Klicha, który jest zakażony koronawirusem. Problem też dotknął Kacpra Kozłowskiego, Sebastiana Szymańskiego, Dawida Kownackiego. Niestety, także Krzysztofa Piątka, na którego liczyliśmy. Liczymy na Piotra Zielińskiego, który leczy kontuzję doznaną podczas meczu ligowego. Staramy się pomóc mu najlepiej jak tylko możemy i mamy nadzieję, że będziemy mogli na niego postawić w ostatnim meczu z Anglią. Zdecydowaliśmy się powołać dodatkowo Kamila Piątkowskiego i Jakuba Kamińskiego. Zastanawialiśmy się jeszcze nad Michałem Karbownikiem, ale jest on w trakcie zmiany klubu i musi się skupić na tym.


O spotkaniu z Cezarym Kuleszą, prezesem PZPN:

- Rozmawialiśmy podczas tego spotkania bardzo długo, ale niektóre rzeczy oczywiście zostają między nami. Chciałem pokazać nowemu prezesowi jak wygląda moja praca, mojego sztabu szkoleniowego. Zależało mi na tym, aby zyskał pewność w jaki sposób pracujemy z kadrą. Wiem, że to osoba, która chce zrobić jak najwięcej dobrego dla reprezentacji Polski, ale i również polskiego futbolu.


O powołaniach do reprezentacji:

- Zależało nam na powołaniu Rafała Augustyniaka, żeby mieć dodatkowe możliwości w środku pola, ale niestety jest kontuzjowany. Wielokrotnie poruszałem ten temat podczas rozmów o piłce nożnej – niestety, nie jesteśmy taką kadrą narodową jak Włochy, Hiszpania, Francja, Anglia czy Niemcy. Tam jeżeli jest kontuzjowany zawodnik, szybko może wskoczyć inny, który będzie prezentował bardzo podobny poziom. U nas niestety nie ma takiego komfortu. Musimy być kreatywni, bazować na tych zawodnikach, których mamy obecnie.


O pierwszym meczu eliminacji mistrzostw świata z Albanią:

- Chcę zobaczyć reprezentację, która będzie skupiona na posiadaniu piłki i będzie umiała wykorzystywać czas na murawie. Musimy być zdecydowanie szybsi, chcemy zwiększać naszą dynamikę. Wszystko po to, żeby częściej znajdować się w polu karnym przeciwnika. Co więcej, nasza drużyna musi zwiększać liczbę zawodników na polu rywala. Mamy zawodników, którzy potrafią grać w ten sposób, mają ku temu zdolności. Na mistrzostwach Europy wykonywaliśmy dużo dośrodkowań, ale było mało strzałów na bramkę. Musimy zacząć wykorzystywać sytuacje, które tworzymy, a do tego są potrzebni gracze, którzy umieją przewidywać co może zrobić przeciwnik w danej sytuacji. W spotkaniu z Albanią chciałbym, aby nasz zespół grał wysokim pressingiem, szybko umiał odebrać piłkę przeciwnikowi. Będziemy pracować nad tym, aby grać blisko bramki przeciwnika, a jeżeli nie będzie to możliwe, to w defensywie musimy być pewni i silni, działać zdecydowanie. Mimo że mamy swoje problemy, wiem, że wygramy ten mecz. Albańczycy mają bardzo dobrą obronę, mogę nawet powiedzieć, że umieją lepiej się zorganizować w defensywie niż Węgrzy. Mam nadzieję, że na trybunach stadionu zjawi się wielu kibiców, bo będziemy potrzebowali ich wsparcia.


pzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty