Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Luís Rocha w Cracovii2021-02-24 18:23:00

Nowym piłkarzem Cracovii został portugalski lewy obrońca Luís Augusto Martins Rocha. 27-letni gracz przenosi się do Pasów z Legii Warszawa.


Luís Rocha na boiskach PKO BP Ekstraklasy występuje od ponad dwóch lat, jako zawodnik Legii rozegrał 37 spotkań we wszystkich rozgrywkach, dwukrotnie asystując przy bramkach zespołu.


Nim pojawił się w Polsce, portugalski defensor występował w najwyższych ligach Grecji oraz rodzimej Portugalii. Reprezentował wówczas zespoły odpowiednio Panetolikosu oraz Vitórii Guimarães. W drugiej z wymienionych drużyn przeszedł całą drogę profesjonalnego piłkarza - od drużyn juniorskich, przez zespół rezerw, po pierwszą drużynę. Tam zebrał również istotne doświadczenie, jeszcze jako 20-latek notując pełne występy w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. W tym samym czasie zdobył również pierwsze seniorskie trofeum, sięgając po Puchar Portugalii 2012/13.


Wraz z początkiem sezonu 2016/17 przeniósł się do greckiej Super League, gdzie reprezentował Panotelikos przez 2,5 roku. W 57 spotkaniach w Grecji dwukrotnie trafiał do siatki.


cracovia.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty