Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Bayern najlepszy na świecie, Lewandowski ze Złotą Piłką2021-02-11 23:51:00

Bayern Monachium pokonał w finale Klubowego Pucharu Świata meksykański zespół Tigres UANL 1-0. Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza turnieju otrzymał Robert Lewandowski.

Finał: Bayern Monachium - Tigres UANL Monterrey 1-0 (0-0)

1-0 Benjamin Pavard 59

Sędziował Esteban Ostojich (Urugwaj). Żółte kartki: Duenas, Rodriguez, R. Carioca.

BAYERN: Neuer - Pavard, Suele, Hernandez, Davies - Kimmich, Alaba - Sane (73 Musiala), Coman (73 Douglas Costa), Gnabry (64 Tolisso) - Lewandowski (73 Choupo-Moting). Trener: Hansi Flick.

TIGRES: Guzman - Rodriguez (80 J. Quinones), D. Reyes, C. Salcedo, Duenas - Aquino, R. Carioca, Pizarro, L. Quinones - C. Gonzalez, Gignac. Trener: Ricardo Ferretti.

W 18. minucie piłka wpadła do siatki "Tygrysów" po strzale Kimmicha, ale po analizie VAR gol nie został uznany, gdyż będący na spalonym Lewandowski przeszkodził interweniującemu bramkarzowi. Zwycięski gol padł w 59. minucie. Do centry Kimmicha wyżej niż golkiper wyskoczył Lewandowski, futbolówka spadła pod nogi Pavarda, który strzelił do pustej bramki.

Bayern po przerwie miał bardzo dużą przewagę i miał kilka okazji do podwyższenia wyniku. W 73. minucie zszedł z boiska Lewandowski, a i tak dostał nagrodą Alibaba Cloud dla najlepszego zawodnika meczu. Bayern grał bez Boatenga, Goretzki i Muellera (pozytywny test COVID-19 w przeddzień spotkania).

Statystyka meczu: 19:3 w strzałach, 9:1 w celnych, 55:45% w posiadaniu piłki, 4:2 w kornerach.

Bayern zdobył tytuł najlepszej drużyny świata po raz czwarty, poprzednio w 1976, 2001 i 2013.

Ciekawostka: 55-letni Hansi Flick jest pierwszym trenerem, który obok KPŚ ma w dorobku także mistrzostwo świata (jako asystent Loewa z reprezentacją Niemiec w 2014 r.).

Wyróżnienia FIFA Club World Cup 2020:

Złota Piłka (adidas Golden Ball): Robert Lewandowski

Srebrna Piłka: Andre-Pierre Gignac

Brązowa Piłka: Joshua Kimmich

Złoty But: Andre-Pierre Gignac

Nagroda Fair Play: Al Duhail SC (Katar)

Najlepsi strzelcy: 3 gole - Gignac, 2 - Lewandowski.

Robert Lewandowski jest trzecim polskim piłkarzem, który zdobył Klubowy Puchar Świata. Wcześniej dokonali tego Józef Młynarczyk (Porto, 1987) i Tomasz Kuszczak (Manchester Utd., 2008).