Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Pomogą Kasperczykowi w Podbeskidziu2021-01-02 19:41:00

Do sztabu trenerskiego, na czele którego w Podbeskidziu Bielsko-Biała stanął Robert Kasperczyk dołączyli Kordian Wójs – drugi trener, Rafał Skórski, który będzie trenerem bramkarzy oraz Jerzy Lipczyński, który będzie zajmował się przygotowaniem fizycznym.


Kordian Wójs to szkoleniowiec, który ma za sobą pracę w roli asystenta trenera w Cracovii, w tym samym klubie przez trzy lata prowadził drużynę do lat 19. Jeszcze wcześniej pracował m.in. w Sandecji Nowy Sącz, Kolejarzu Stróże, KSZO, a pracę trenera rozpoczął w Hutniku Kraków.


Nowy trener bramkarzy, Rafał Skórski, ma za sobą doświadczenie w pracy m.in. w Cracovii, GKS Katowice, Lechii Gdańsk, a od 2009 pracował z młodzieżowymi reprezentacjami Polski.


Jerzy Lipczyński to trener przygotowania motorycznego, wykładowca uniwersytecki, doktorant Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Dotychczas pracował w Hutniku Kraków, a także współpracuje indywidualnie ze sportowcami różnych dyscyplin pomagając w przygotowaniach do występów na zawodach na poziomie igrzysk olimpijskich, mistrzostw Europy i świata. Współpracuje także z wieloma zawodnikami piłki nożnej występującymi na poziomie centralnym.


W sztabie pozostał Adrian Olecki, który pełni rolę trenera analityka, prowadzi również zespół TS Podbeskidzie II.


W związku ze zmianami w sztabie szkoleniowym z klubu odeszli dotychczasowi szkoleniowcy: Zbigniew Małkowski, który był trenerem bramkarzy, oraz odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne Michał Puchała. Obaj pracowali w Podbeskidziu od początku obecnego sezonu. Wcześniej z sztabu odeszli Hubert Kościukiewicz i Piotr Kołc.


tspodbeskidzie.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty