Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Liga Europy (6): Lech ostatni w grupie2020-12-11 10:16:00

14 grudnia br. odbędzie się losowanie 1/16 finału Ligi Europy UEFA. W tej fazie rozgrywek wezmą udział 24 zespoły z eliminacji grupowych LE i 8 drużyn z 3. miejsca w eliminacjach grupowych Ligi Mistrzów. Swoich przedstawicieli ma 19 federacji, najwięcej Anglia - 4.


Anglia (4): Arsenal Londyn, Leicester, Tottenham Londyn, Manchester United

Hiszpania (3): Granada, Real Sociedad San Sebastian, Villareal

Włochy (3): Roma, Napoli, Milan

Austria (2): Wolfsberg, FC Salzburg

Belgia (2): Antwerp, Club Brugge

Holandia (2): PSV Eindhoven, Ajax Amsterdam

Niemcy (2): Bayer Leverkusen, Hoffenheim

Portugalia (2): Benfica Lizbona, Braga

Ukraina (2): Dynamo Kijów, Szachtar Donieck

Chorwacja (1): Dinamo Zagrzeb

Czechy (1): Slavia Praga

Francja (1): Lille

Grecja (1): Olympiacos Pireus

Izrael (1): Maccabi Tel Awiw

Norwegia (1): Molde

Rosja (1): Krasnodar

Serbia (1): Crvena zvezda Belgrad

Szkocja (1): Glasgow Rangers

Szwajcaria (1): Young Boys Berno

Liga Europy UEFA, 6. kolejka

Grupa A

CSKA Sofia - Roma 3-1

Young Boys - CFR Cluj 2-1

Grzegorz Sandomierski (Cluj) wszedł w 90+2. minucie.

Kolejność: Roma 13 pkt, Young Boys 10, Cluj 5, CSKA 5


Grupa B

Dundalk - Arsenal 2-4

Rapid Wiedeń - Molde 2-2

Kolejność: Arsenal 18, Molde 10, Rapid 7, Dundalk 0


Grupa C

Bayer Leverkusen - Slavia Praga 4-0

Hapoel Beer-Sheva - Nice 1-0

Kolejność: Bayer 15, Slavia 12, Hapoel 6, Nice 3


Grupa D

Standard Liege - Benfica Lizbona 2-2 (1-1)

1-0 Raskin 12

1-1 Everton 16

2-1 Tapsoba 60

2-2 Pizzi 67 (karny)


Lech Poznań - Glasgow Rangers 0-2 (0-1)

0-1 Itten 31

0-2 Hagi 72


1. Rangers   6  14   13-7

2. Benfica     6  12  18-9

3. Standard  6    4   7-14

4. Lech         6    3   6-14


Grupa E

PSV Eindhoven - Omonia Nikozja 4-0

PAOK Saloniki - Granada 0-0

Karol Świderski (PAOK) wszedł w 81. minucie.

Kolejność: PSV 12, Granada 11, PAOK 6, Omonia 4


Grupa F

Napoli - Real Sociedad San Sebastian 1-1

Piotr Zieliński (Napoli) strzelił w 35. minucie gola na 1-0, grał do 74. minuty. Goście wyrównali w 90+2. minucie.

Rijeka - AZ Alkmaar 2-1

Kolejność: Napoli 11, Real 9, AZ 8, Rijeka 4


Grupa G

Braga - Zoria Ługańsk 2-0

Sędziowali: Daniel Stefański - Dawid Igor Golis, Krzysztof Myrmus - Damian Sylwestrzak.

Leicester - AEK Ateny 2-0

Kolejność: Leicester 13, Braga 13, Zoria 6, AEK 3


Grupa H

Sparta Praga - Milan 0-1

Celtic Glasgow - Lille 3-2

Patryk Klimala (Celtic) grał do 78. minuty.

Kolejność: Milan 13, Lille 11, Sparta 6, Celtic 4


Grupa I

Maccabi Tel Awiw - Sivasspor 1-0

Villareal - Qarabag Agdam, przełożony

Kolejność: Villareal 13, Maccabi 11, Sivasspor 6, Qarabag 1


Grupa J

Tottenham - Antwerp 2-0

Łudogorec Razgrad - LASK Linz 1-3

Kolejność: Tottenham 13, Antwerp 12, LASK 10, Łudogorec 0


Grupa K

Wolfsberg - Feyenoord Rotterdam 1-0

Sędziowali: Paweł Raczkowski - Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz - Piotr Lasyk.

Dinamo Zagrzeb - CSKA Moskwa 3-1

Kolejność: Dinamo 14, Wolfsberg 10, Feyenoord 5, CSKA 3


Grupa L

Slovan Liberec - Crvena zvezda Belgrad 0-0

Delegat UEFA: Kazimierz Oleszek.

Hoffenheim - Gent 4-1

Kolejność: Hoffenheim 16, CZ 11, Liberec 7, Gent 0


uefa.com, st





więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty