Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Zmarł Paolo Rossi2020-12-10 17:25:00

W wieku 64 lat zmarł po długiej chorobie Paolo Rossi, piłkarski mistrz świata z reprezentacją Włoch w 1982 r. i w tym samym roku król strzelców Mundialu oraz zdobywca Złotej Piłki.


Podczas pamiętnego Mundialu w Hiszpanii zanotował hat-trick w meczu z Brazylią (3-2), później strzelił dwa gole w półfinałowym spotkaniu z Polską (2-0) i w finale z RFN (3-1) jednego. 6 bramek dało mu tytuł króla strzelców MŚ 82. Dla azzurrich strzelił w sumie 20 goli w 48 występach.


W trakcie kariery reprezentował barwy sześciu włoskich klubów: Como, Vicenzy, Perugii, Juventusu, Milanu i Verony. Największe sukcesy odnosił z Juventusem, zdobywając Puchar Zdobywców Pucharów i Superpuchar w 1984 oraz Puchar Europy Mistrzów Krajowych w 1985, razem z nim grali m.in. Zbigniew Boniek i Michel Platini.


Zmarł na raka płuc.


rossi
Zdjęcie wykonane w listopadzie 1988 r. na stadionie East Rutherford w stanie New Jersey, gdzie spotkały się reprezentacje Ameryki z Kazimierzem Deyną i Grzegorzem Latą w składzie i "Reszty świata" ze Zbigniewem Bońkiem. Mecz zakończony wynikiem 2-2 (bramki: Carlos Caszely, Roberto Rivelino - Paolo Rossi, Michel Platini), zorganizowany został z okazji przyznania USA organizacji Mundialu 1994. Na zdjęciu od lewej trzej przyjaciele z boiska: Zbigniew Boniek, Paolo Rossi i Michel Platini. Nad nimi bramkarz Pat Jennings.

Fot. Andrzej Godny

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty