Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Porażka z Holendrami w Chorzowie2020-11-18 23:54:00

Piłkarska reprezentacja Polski przegrała na Stadionie Śląskim w Chorzowie z Holandią 1-2 w ostatnim meczu Ligi Narodów UEFA. Biało-czerwoni zajęli 3. miejsce w grupie 1 i utrzymali się w Lidze A.

Polska - Holandia 1-2 (1-0)

1-0 Kamil Jóźwiak 6

1-1 Memphis Depay 77 (karny)

1-2 Georginio Wijnaldum 84 (głową)

Sędziował Orel Grinfeld (Izrael). Żółte kartki: Krychowiak, Bednarek, Jóźwiak. Mecz bez publiczności.

POLSKA: Fabiański - Kędziora, Glik, Bednarek, Reca (81 Rybus) - Krychowiak (71 Linetty), Klich - Płacheta (75 Grosicki), Zieliński (71 Moder), Jóźwiak - Lewandowski (46 Piątek).

HOLANDIA: Krul - Hateboer (57 Dumphries), de Vrij, Blind (84 L. de Jong), van Aanholt (70 Wijndal) - Klaassen (70 van de Beek), Wijnaldum, F. de Jong - Stengs (70 Berghuis), Depay, Malen.

Biało-czerwoni zagrali o wiele lepiej niż z Włochami i w 6. minucie w dość niecodziennych okolicznościach objęli prowadzenie. Lewandowski z własnej połowy podał na lewe skrzydło do Jóźwiaka, który był zdecydowanie szybszy od Klaassena i po prawie 50-metrowym rajdzie znalazł się w polu karnym. Tam "nawinął" jeszcze Blinda i lekkim strzałem z bliska trafił do siatki, od wewnętrznej strony słupka.

W 12. i 13. minucie dwie okazje mieli goście. Najpierw Wijnaldum strzelił z 12 m w ręce bramkarza, a za chwilę Malen główkował z 7 m obok słupka.

W 16. minucie mogło być 2-0. Lewandowski tym razem "wypuścił" prawym skrzydłem Płachetę, który podbiegł z piłką do narożnika "piątki", mocno uderzył, niestety, w słupek.

Holendrzy mieli w I połowie przewagę, ale mieli też kłopot ze skutecznością. W 40. minucie F. de Jong był sam na sam z Fabiański, lecz przegrał pojedynek.

W 47. minucie biało-czerwoni znów mieli bramkową okazję. Po szybkiej, zespołowej akcji Płacheta strzelał z czystej pozycji z 10 m, ale niecelnie.

Wraz z upływem czasu rosła przewaga Oranje. W 63. minucie bardzo groźnie uderzył Depay z 13 m, Fabiański zdołał jednak wybić futbolówkę na rzut rożny.

W ostatnim kwadransie goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wyrównał z karnego Depay, po wcześniejszym faulu Bednarka na Wijnaldumie. Zwycięskiego gola zaś - po wrzutce Berghuisa z kornera - zdobył głową Wijnaldum. Piłka po drodze odbiła się od pleców Piątka, co nieco zmyliło naszego golkipera.

Robert Lewandowski wystąpił po raz 116. w reprezentacji, a Kamil Grosicki po raz 80., zrównując się ze Zbigniewem Bońkiem.

Statystyka meczu: 9:20 w strzałach, 2:6 w celnych, 2:9 w kornerach i 44:56% w posiadaniu piłki.