Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Zmiany w kadrze reprezentacji Polski2020-11-09 11:19:00

Bartłomiej Drągowski, Michał Karbownik i Damian Kądzior nie wezmą udziału w zgrupowaniu reprezentacji Polski, która w Katowicach przygotowuje się do ostatnich w tym roku meczów: towarzyskiego Polska – Ukraina (Chorzów, 11 listopada) oraz dwóch spotkań Ligi Narodów UEFA Włochy – Polska (Reggio Emilia, 15 listopada) i Polska - Holandia (Chorzów, 18 listopada). Dodatkowe powołanie otrzymał Przemysław Płacheta.


Bartłomiej Drągowski zgodnie z decyzją władz sanitarnych Włoch wraz z całą drużyną ACF Fiorentina został wysłany na 10-dniową kwarantannę. Jest ona wynikiem wykrycia obecności koronawirusa u jednego z zawodników klubu.


Michał Karbownik w ubiegłym tygodniu uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, który automatycznie wykluczył zawodnika Legii Warszawa ze zgrupowania reprezentacji Polski.


Damian Kądzior po ustaleniach z selekcjonerem reprezentacji Jerzym Brzęczkiem pozostał z kolei w swoim klubie – SD Eibar. Reprezentant Polski ze względu na zmianę barw klubowych w ostatnim okienku transferowym nie wziął udziału w okresie przygotowawczym. Z tego powodu zarówno zawodnik, jak i selekcjoner uznali, że dla Kądziora znacznie lepszym rozwiązaniem będzie pozostanie w klubie i trening z drużyną, który pozwoli mu skutecznie powalczyć o miejsce w składzie SD Eibar.


W związku z absencją powyższych graczy do reprezentacji Polski dołączył Przemysław Płacheta, który pierwotnie był powołany przez Macieja Stolarczyka do kadry U-21. Zawodnik Norwich City będzie brany pod uwagę do gry w meczu towarzyskim Polska – Ukraina, po którym dołączy do reprezentacji Polski do lat 21, która w Opalenicy przygotowuje się do ostatniego meczu eliminacji EURO U21 przeciwko drużynie Łotwy.


pzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty