Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
U-21: Remis z Bułgarią2020-10-13 23:44:00

Piłkarska reprezentacja Polski U-21 zremisowała 1-1 z Bułgarią w eliminacjach ME. Był to ostatni mecz pod kierunkiem trenera Czesława Michniewicza.

Gdynia: Polska – Bułgaria 1-1 (0-1)

0-1 Zdravko Dimitrov 41

1-1 Bartosz Bida 66

Sędziował Allard Lindhout (Holandia). Żółte kartki: Listkowski, Bida – Lyaskov, Yurukov, Chandarov.

POLSKA: Grabara – Fila, Piątkowski, Kiwior, Puchacz – Rosołek (61 Tomczyk), Listkowski, Slisz, Bogusz, Kamiński (46 Bida) – Klimala (83 Białek).

BUŁGARIA: Naumov – V. Popov, P. Hristov, A. Hristov, Lyaskov – Yankov (86 Yordanov), Antov (86 Chandarov), Yurukov (77 Iliev) - S. Ivanov (86 Minchev), Krastev, Rusev (7 Dimitrov) – Krystew.

Bułgarzy objęli prowadzenie przed przerwą. Dimitrov nie dał sobie odebrać piłki kilku naszym obrońcom, po czym uderzył z 17 m w prawy, dolny róg. Biało-czerwoni wyrównali w II połowie. Po wrzutce z kornera Klimala trafił z kilkunastu metrów w poprzeczkę, a Bida z bliska dobił futbolówkę do siatki.

Polacy są blisko zajęcia 2. miejsca w grupie eliminacyjnej, muszą wygrać jeszcze z outsiderem grupy Łotwą. Szanse na awans są jednak znikome.

6. Łotwa       9   4     6-14

17 listopada: Bułgaria - Estonia, Polska - Łotwa (Łódź, 18:00)

Awans do przyszłorocznych finałów ME U-21 zapewnili sobie jak dotychczas: Anglia, Rosja, Hiszpania, Dania (mistrzowie grup), Holandia, Szwajcaria (wicemistrzowie grup), Węgry, Słowenia (gospodarze).