Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Jerzy Brzęczek: Mecz z Finlandią szansą dla zmienników i debiutantów2020-10-06 20:14:00

Selekcjoner Jerzy Brzęczek dołączył na zgrupowanie przed pierwszym meczem towarzyskim z Finlandią, który zostanie rozegrany na stadionie w Gdańsku.


W kadrze, niestety, zabraknie Piotra Zielińskiego, który zakażony jest koronawirusem. Trener poinformował również, że w izolacji przebywa kolejny zawodnik, a w jego miejsce do kadry zostanie powołany nowy piłkarz.


Jerzy Brzęczek:

O braku Piotra Zielińskiego w reprezentacji:

- Oczywiście to dla nas ogromna strata. Wielu go krytykuje za swoją grę, ale ja mam inne zdanie na ten temat. Piotrek robi fantastyczne rzeczy w wielu aspektach, które są bardzo ważne dla drużyny. Niestety, koronawirus pokrzyżował nam plany i musimy sobie poradzić bez Piotra.


O zbliżających się meczach:

- Rozegramy w ciągu ośmiu dni aż trzy spotkania, co będzie dla nas wszystkich nowym wyzwaniem. To dodatkowe obciążenie, dlatego też są różne przemyślenia. Musimy tym składem rotować, bo wielu zawodników w ubiegłym tygodniu rozegrało już trzy mecze. Trzeba patrzeć na najbliższe tygodnie, miesiące i obserwować jak zawodnicy będą prezentowali się w tym szalonym okresie. Nie wszyscy mieli optymalny okres przygotowawczy, niestety, pojawiały się kontuzje. Najważniejsze, żeby brać pod uwagę zdrowie piłkarzy.


O wyborze podstawowego składu na mecz z Finlandią:

- Jeżeli chodzi o jutrzejsze spotkanie, jak wielokrotnie powtarzaliśmy, będziemy chcieli dać szansę zawodnikom, którzy w ostatnim okresie nie mieli wielu występów i nie otrzymywali szans.  W składzie przewidujemy zawodników młodych, będą debiuty w drużynie narodowej. Chcemy sprawdzić ich potencjał.


O obsadzie bramki na towarzyski mecz z Finlandią:

- W jutrzejszym spotkaniu od pierwszej minuty wystąpi Bartłomiej Drągowski.


pzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty