Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Felicio Brown Forbes w Wiśle Kraków2020-10-06 09:29:00

Tuż przed zamknięciem okienka transferowego ofensywa Białej Gwiazdy została wzmocniona przez 29-letniego napastnika Felicio Brown Forbesa. Zawodnik przeniósł się pod Wawel na zasadzie transferu definitywnego, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia.


Felicio Brown Forbes urodził się 28 sierpnia 1991 roku w Berlinie, ale posiada również drugie obywatelstwo - kostarykańskie. Pierwszym klubem zawodnika, w którym szkolił swoje umiejętności, był FV Wannsee. Następnie - jeszcze w wieku juniorskim - trenował pod okiem szkoleniowców m.in. Herthy BSC. Kolejnymi przystankami w jego karierze były 1.FC Nürnberg , FC Carl Zeiss Jena czy FSV Frankfurt II.


W sezonie 2013/2014 zdecydował się spróbować swoich sił w Rosji, zasilając szeregi Krylja Sowietow Samara. W następnych latach przyszło mu reprezentować takie zespoły jak Arsenal Tula, Anża Machaczkała czy Amkar Perm.


W lipcu 2018 zdecydował się na zmianę otoczenia, próbując swoich sił w Polsce. Jako pracodawcę wybrał wówczas Koronę Kielce. W czerwcu 2019 roku zamienił województwo świętokrzyskie na śląskie, zasilając szeregi Rakowa Częstochowa. W kampanii 2019/2020 Kostarykanin był najlepszym strzelcem Czerwono-Niebieskich, łącznie 12 razy pokonując golkiperów rywali.


Zawodnik ma za sobą także debiut w seniorskiej reprezentacji Kostaryki. Wcześniej zakładał koszulkę kadry Niemiec w ramach kategorii wiekowej U-19 i U-20.


wisla.krakow.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty