Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Jerzy Brzęczek przed Ligą Narodów: Kapitanem będzie Kamil Glik2020-08-31 17:22:00

Po wielu miesiącach przerwy reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie przed meczami Ligi Narodów.


Oba spotkania odbędą się na wyjeździe. Najpierw rywalem biało-czerwonych będzie Holandia (4 września), następnie nasza drużyna zmierzy się z Bośnią i Hercegowiną (7 września). – Znajdujemy się w niecodziennych warunkach. Wszyscy jesteśmy stęsknieni za grą reprezentacji narodowych. Liczymy, że te dwa spotkania, które są przed nami będą owocne – powiedział trener Jerzy Brzęczek.


Jerzy Brzęczek:

O długiej przerwie od zgrupowań:

- Myślę, że wszyscy stęskniliśmy się za meczami reprezentacji narodowych. To był dla nas wszystkich bardzo trudny czas. Wprowadzono ograniczenia, które musimy zaakceptować. Nie jest to optymalne, jeśli chodzi o przygotowania, ale pozostałe drużyny zmagają się z takimi samymi wyzwaniami. Więcej odpowiedzi otrzymamy dopiero po tych pierwszych meczach Ligi Narodów, które odbędą się na początku września. W moim odczuciu ta przerwa będzie miała wpływ na nasz poziom. Nie można zapominać, że spotykamy się po prawie 10 miesiącach od ostatniego meczu reprezentacji. To inna sytuacja niż w klubie, bo drużyny odbywały jednak treningi. Selekcjonerzy reprezentacji mają tego czasu mniej. Najważniejsze, żeby szybko zaakceptować nowe warunki i wrócić do tego, co było przed pandemią.


O kontakcie z zawodnikami podczas pandemii:

- Utrzymywałem z piłkarzami kontakt telefoniczny, wymienialiśmy również wiadomości. Osobiście mogłem tylko spotkać Wojtka Szczęsnego, który był w Warszawie i poprosił o dodatkowe treningi. Ćwiczył wspólnie z trenerem bramkarzy Andrzejem Woźniakiem. Z zawodnikami w kontakcie również był trener od przygotowania fizycznego Leszek Dyja. Rozmawiał z naszymi piłkarzami, nawet z ich trenerami w klubie. Zwracali się do nas z prośbą, aby wprowadzać kilka dodatkowych treningów, byśmy poświęcali więcej czasu na pracę indywidualną.


O wyzwaniach:

- Myślę, że największe wyzwanie, problem, to przerwa od ostatniego spotkania reprezentacji Polski. Minęło naprawdę sporo czasu, a w piłce nożnej to bardzo dużo i może wpłynąć na wiele czynników. Powołaliśmy kilku nowych zawodników, debiutantów. Zdecydowaliśmy się również, by dać odpocząć Robertowi Lewandowskiemu, który jest po fantastycznym sezonie. Są urazy, kontuzje, przewiduję kilka zmian. Powołałem młodych zawodników, bo wyróżniali się w ekstraklasie i chcę sprawdzić, jak będą prezentowali się na treningach reprezentacji Polski.


O Robercie Lewandowskim:

- Rozmawiałem z Robertem podczas fazy finałowej Ligi Mistrzów i również po finale. Wielkie gratulacje dla niego za kapitalny sezon i dla Bayernu Monachium. Pobił wszystkie rekordy, sięgnął po najważniejsze trofea w piłce klubowej. Zdecydowanie zasłużył na nagrodę dla najlepszego zawodnika świata za miniony sezon. Teraz Robert potrzebuje odpoczynku fizycznego i psychicznego po tak wyczerpujących rozgrywkach. Zależy nam, żeby był optymalnie przygotowany, stąd decyzja o tym, że nie stawi się na wrześniowym zgrupowaniu. Trzeba pamiętać, że przez pandemię tego czasu na odpoczynek będzie mniej. Zaraz startuje Bundesliga, później znowu mecze reprezentacji i tak będzie to trwało do mistrzostw Europy.


O rozgrywkach Ligi Narodów:

- Ligę Narodów traktujemy bardzo poważnie, jest to dla nas ważny turniej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że te rozgrywki będą miały wpływ na rozstawienie koszyków w eliminacjach mistrzostw świata 2022. Dlatego do meczów Ligi Narodów musimy podchodzić z koncentracją i mobilizacją. Oczywiście na pewno będą takie sytuacje, w których będziemy chcieli coś sprawdzić, wprowadzić nowych graczy. Minęło 10 miesięcy, więc musimy pewne rzeczy sobie powtórzyć, przypomnieć. Czasu jest bardzo mało. Nie wykluczam, że szansę debiutu dostaną zawodnicy, którzy są na zgrupowaniu pierwszy raz.


O reprezentacji Holandii oraz Bośni i Hercegowiny:

- Holenderski zespół to czołówka światowa. Po braku reprezentacji Holandii na mistrzostwach Europy i świata, w końcu udało się zakwalifikować na EURO. Uważam, że to jeden z głównych faworytów. Mają bardzo dobry zawodników, którzy grają w topowych europejskich klubach. Mamy świadomość o jej jakości. Nie będzie to łatwe spotkanie, ale takie mecze mogą nam tylko pomóc, żebyśmy mogli rozwijać nasz zespół. Bośnia i Hercegowina natomiast to zupełnie inna drużyna. Mają w swoim składzie dużo indywidualności, które mogą przesądzić o końcowym wyniku. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że gra na Bałkanach jest bardzo trudna. Rywalizowaliśmy przecież z Macedonią Północną i Słowenią na wyjeździe. Bośnia na własnym terenie jest niewygodnym przeciwnikiem.


O sytuacji zdrowotnej w kadrze:

- Czekamy na informacje od doktora Jacka Jaroszewskiego. Jeszcze nie wszyscy zawodnicy do nas dotarli. Grzegorz Krychowiak będzie przechodził badania i mam nadzieję, że będzie do naszej dyspozycji. Damian Kądzior ma problemy z kolanem i więcej będziemy wiedzieli dopiero wieczorem. U pozostałych zawodników są drobne stłuczenia.


O tym, kto zastąpi Roberta Lewandowskiego w roli kapitana:

- Funkcję kapitana będzie pełnił Kamil Glik.


pzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty