Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Wszystkie kluby PKO BP Ekstraklasy ze zgodą na treningi grupowe2020-05-07 10:05:00

Zespół Medyczny PZPN przeprowadził analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach PKO BP Ekstraklasy.


Ich wynikiem jest zgoda rozpoczęcie z dniem 6 maja treningów grupowych w zakresie zgodnym z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku. Różnica w czasie podejmowania decyzji wynikała z potrzeby diagnostyki osób skierowanych na badanie wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2. Do czasu potwierdzenia przez Zespół Medyczny PZPN możliwości rozpoczęcia treningów grupowych, kluby te prowadziły treningi indywidualne.


Obecnie już nic nie stoi na przeszkodzie, by wszystkie kluby trenowały grupowo. Ostatnią drużyną, która czekała na analizę wyników badań była Korona Kielce i w czwartek rano Zespół Medyczny PZPN wydała pozytywną decyzję.


Przypomnijmy, że w pierwszej kolejności taką zgodę uzyskało dwanaście klubów: Legia Warszawa, Wisła Płock, Piast Gliwice, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin,  Cracovia, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań oraz Wisła Kraków. W środę po południu w tej grupie znalazły się kolejne dwa kluby: Arka Gdynia i ŁKS Łódź. Wieczorem dołączyła również Lechia Gdańsk.


pzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty