Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Wojciech Stawowy trenerem ŁKS-u2020-05-04 17:49:00

Nowym trenerem Łódzkiego Klubu Sportowego został Wojciech Stawowy. Funkcję drugiego trenera pełnić będzie Roland Thomas. Obaj podpisali umowy z „Rycerzami Wiosny” do końca czerwca 2022 roku.


Wojciech Stawowy jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, z którego pochodzi. Jako zawodnik przez całą karierę również związany był z klubami z rodzinnego miasta – jako junior z Cracovią, a jako senior z Nadwiślanem i Hutnikiem. Pracę trenerską nowy opiekun ełkaesiaków rozpoczął z juniorami Wisły Kraków, z którymi dwukrotnie sięgnął po złoto mistrzostw Polski i raz po brązowy medal. W futbolu seniorskim jako szkoleniowiec Stawowy zadebiutował w 1999 roku w Proszowiance Proszowice, którą prowadził do 2002 roku. Wkrótce potem objął Cracovię, z którą rok po roku awansował z trzeciej ligi do Ekstraklasy. Z „Pasami” pracował przez niespełna cztery lata, a jego kolejnym klubem była Arka Gdynia. Gdyńskim zespołem Stawowy dowodził przez blisko dwa lata, a następnym przystankiem w jego trenerskiej karierze okazał się Górnik Łęczna. Później 54-letni obecnie szkoleniowiec kierował jeszcze GKS-em Katowice, ponownie Cracovią, Miedzią Legnica i Widzewem. Przez ostatnie pięć lat był dyrektorem sportowym Escoli Varsovia, czyli stołecznej akademii piłkarskiej działającej pod patronatem FC Barcelona.


Roland Thomas ma 24 lata. Pochodzi z Warszawy, a jako zawodnik występował m.in. w Varsovii i Olimpii Warszawa. W stołecznej Olimpii mający nigeryjskie korzenie Thomas zaczynał też pracę trenerską. Przez ostatnie pięć lat pracował natomiast jako szkoleniowiec w Escoli Varsovia, gdzie opiekował się m.in. grupami U6-U12, U16-U17 i drużyną seniorów, a w minionych miesiącach zespołem do lat 15, występującym w Centralnej Lidze Juniorów.


Oprócz Wojciecha Stawowego i Rolanda Thomasa sztab szkoleniowy ŁKS-u tworzyć będą: Marcin Pogorzała (asystent), Jacek Janowski (trener bramkarzy), dr Rafał Długozima (lekarz) Marek Jędrzejewski (fizjoterapeuta), Damian Krajewski (fizjoterapeuta), Marcin Kwiatkowski (fizjoterapeuta) oraz Jacek Żałoba (kierownik klubu).


lkslodz.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty