Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Ivan Fiolić piłkarzem Cracovii2020-02-05 12:12:00

Linię pomocy Cracovii wzmocnił Chorwat Ivan Fiolić. Wychowanek Dinama Zagrzeb został wypożyczony z KRC Genk, wypożyczenie obejmuje obejmuje opcję pierwokupu.


Fiolić urodził się 29 kwietnia 1996 roku w Zagrzebiu - i to właśnie w miejscowym klubie stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Barwy Dinama reprezentował na każdym szczeblu rozgrywek: od zespołów juniorskich, przez drużynę rezerw, aż po pierwszy zespół. W oficjalnych rozgrywkach zadebiutował jako osiemnastolatek.


Szybszy rozwój zagwarantowało mu roczne wypożyczenie do lokalnego rywala Dinama - Lokomotivy NK. Na najwyższym szczeblu rodzimych rozgrywek zagrał łącznie 105 razy, 55 spotkań w Lokomotivie oraz 50 w barwach Dinama. Jako gracz aktualnego mistrza Chorwacji zagrał również cztery spotkania w fazie grupowej Ligi Mistrzów 2016/17. Regularnie reprezentował także swój kraj na juniorskim szczeblu reprezentacyjnym.


Po utalentowanego Chorwata zgłosił się belgijski pucharowicz, zespół KRC Genk. W jego barwach Fiolić rozgrywał mecze zarówno w Jupiler Pro League, jak i krajowym pucharze, a także fazie grupowej i pucharowej Ligi Europy. Do swojej kolekcji tytułów (cztery mistrzostwa Chorwacji oraz dwa puchary kraju) dołożył również trofeum za mistrzostwo Belgii.


Ostatnie półrocze spędził na wypożyczeniu w jednym z najsilniejszych klubów na Cyprze. Jako zawodnik AEK Larnaka rozegrał 13 spotkań, trzykrotnie zdobywając bramkę.


cracovia.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty