Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Hołownia i Tupta w Wiśle2020-01-16 09:37:00

21-letni lewy obrońca Mateusz Hołownia dołączył do Wisły Kraków. Zawodnik zasilił ekipę z Reymonta na zasadzie wypożyczenia, które będzie obowiązywać do końca trwającego sezonu.


Mateusz Hołownia urodził się 6 maja 1998 roku w Białej Podlaskiej. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w rodzinnych stronach - w lokalnej Niwie Łomazy, skąd szybko przeniósł się do TOP 54 Biała Podlaska. Jako 13-latek trafił do Legii Warszawa. Trzy lata później otrzymał szansę występów na szczeblu seniorskim, debiutując w końcówce spotkania o Superpuchar, w którym Wojskowi mierzyli się z Zawiszą Bydgoszcz. Łącznie w pierwszej drużynie zagrał sześć razy, w tym w kwalifikacjach do Ligi Europy.


W stołecznym klubie zbierał minuty także w rezerwach oraz w zespołach juniorskich, zaliczając regularne występy w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Sezon 2017/2018 Hołownia spędził na wypożyczeniu w I-ligowym Ruchu Chorzów, będąc podstawowym zawodnikiem Niebieskich. Zaliczył 29 spotkań, zdobywając 3 gole. Kolejnym przystankiem w karierze był Śląsk Wrocław, do którego przeniósł się na zasadzie transferu czasowego. 14-krotnie wybiegał na murawę w ramach Ekstraklasy oraz Pucharu Polski, dorzucając 4 spotkania w drugim zespole.


Mateusz Hołownia uchodzi za jednego z najzdolniejszych obrońców młodego pokolenia, co potwierdzają liczne powołania do reprezentacji Polski w poszczególnych rocznikach. Zaczynał od kadry U-15, poprzez U-16, U-17, U-18, U-19, U-20, aż do U-21.


***


Wisłę zasili też Ľubomír Tupta, przechodzący na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Dodatkowo, klub z Reymonta zagwarantował sobie prawo do kwotowego udziału w kolejnych transferach tego zawodnika.


Ľubomír Tupta, urodzony 27 marca 1998 roku w Prešovie, pod Wawel przyjechał z włoskiego Hellas Verona. Słowak swoją karierę rozpoczął w TJ Jarovnice, aby następnie przenieść się do 1. FC Tatran Prešov, skąd w wieku 16 lat zdecydował się przeprowadzić na Sycylię. W sezonie 2015/2016 został wypożyczony do Hellas Verona, gdzie dołączył do młodzieżowego zespołu, w barwach którego rozegrał łącznie 76 spotkań, notując 44 trafienia. Uważany za talent słowacki prawonożny napastnik w pierwszej drużynie wystąpił w 24 meczach.


wisla.krakow.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty