Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Bułgar Petew trenerem Jagiellonii2019-12-30 20:18:00

Iwajło Petew został nowym trenerem Jagiellonii Białystok. 44-letni bułgarski szkoleniowiec podpisał umowę obowiązującą do końca czerwca 2021 roku.


Po zakończeniu kariery piłkarskiej objął posadę pierwszego szkoleniowca Łudogorca Razgrad. To pod jego wodzą rozpoczęła się dominacja Orląt na bułgarskim podwórku. W ciągu trzech lat Petew zdołał poprowadzić Łudogorec do awansu na najwyższy szczebel rozgrywkowy w swoim kraju, a następnie dwukrotnie zakończył sezon na pierwszym miejscu.


Później Petew przeniósł się na Cypr, gdzie został trenerem AEL-u Limassol, zajmując 2. miejsce w lidze. Jeszcze przed zakończeniem 2014 roku został selekcjonerem reprezentacji Bułgarii, wytrwał na tym stanowisku do września 2016 roku. Pod koniec tego samego miesiąca został przedstawiony jako trener Dinama Zagrzeb. Dzięki pracy w stolicy Chorwacji poznał smak rywalizacji w Lidze Mistrzów. Nie zdołał wygrać ani razu, ale mecze z Juventusem, Sevillą i Olympique Lyon były kolejnym budującym doświadczeniem w jego karierze. W grudniu 2017 zdecydował się na powrót na Cypr, tym razem w roli trenera Omonii Nikozja. Koniczynki poprowadził w 15 spotkaniach. Następnie udał się do Arabii Saudyjskiej, gdzie został pierwszym trenerem Al-Qadsiah Football Club. W sezonie 2018/19 drużyna spadła z ligi.


jagiellonia.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty