Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
100 lat PZPN – dzieje spisane na jubileusz2019-12-14 20:24:00

100-lecie Polskiego Związku Piłki Nożnej jest okazją do wielu wspomnień. Polski futbol przeżywał piękne chwile chwały, z trzema medalami olimpijskimi i dwoma mistrzostw świata na czele. O tym wszystkim opowiada wyjątkowy album wydawnictwa GiA „100 lat PZPN – dzieje spisane na jubileusz stulecia”.


Na ponad 400 stronach dużego formatu każdy kibic polskiego futbolu znajdzie pełne kompendium wiedzy na temat piłkarskiej reprezentacji Polski. Począwszy od absolutnych zalążków piłkarstwa na terenie Polski, wówczas jeszcze pod zaborami, przez powstanie drużyny narodowej, jej pierwszy oficjalny mecz, aż po szczyty światowego futbolu. O tym wszystkim opowiada to wyjątkowe wydawnictwo, które powinno znaleźć miejsce na półce każdego fana piłki nożnej w naszym kraju.


Przygotowanie tak kompletnego kompendium informacji wymagało tytanicznej pracy. Tym bardziej warto docenić wysiłek autorów, którzy zgromadzili potężną dawkę wiedzy na kilkuset stronach wydania. Album ten to nie tylko seniorska reprezentacja Polski, ale także młodzieżowe i kobiece drużyny narodowe, jak i oczywiście kluby.


Który zawodnik najdłużej występował w reprezentacji Polski? Kto najwięcej razy wyprowadzał drużynę narodową w roli kapitana? Z jakim rywalem w historii najczęściej mierzyli się biało-czerwoni? Na którym kontynencie rozegrali najwięcej spotkań? Która zawodniczka debiutowała w reprezentacji kraju mając zaledwie 15 lat i 47 dni? Kto sięgnął po tytuł króla strzelców polskiej ligi, mając tylko 18 lat? Odpowiedzi na te oraz mnóstwo innych pytań znaleźć można na łamach wydawnictwa „100 lat PZPN – dzieje spisane na jubileusz stulecia”.


– Niezwykle trudno jest streścić w kilku słowach wiek wypełniony emocjami, osiągnięciami i wyjątkowymi osobowościami, które przyczyniły się do stworzenia niezwykle bogatej, pełnej niezapomnianych wspomnień tradycji piłkarskiej. W imieniu międzynarodowej społeczności piłkarskiej jest mi niezmiernie przyjemnie pogratulować Wam wszystkim tego „kamienia milowego”, który został osiągnięty tylko dzięki wsparciu tych, którzy wierzą w piękno i korzyści płynące ze sportu jednoczącego nas wszystkich, czyli piłki nożnej – pisze w słowie wstępnym przewodniczący FIFA Gianni Infantino. Nie sposób się z nim nie zgodzić, że zamknięcie historii polskiego futbolu w jednym wydawnictwie jest zadaniem wręcz karkołomnym, lecz album „100 lat PZPN – dzieje spisane na jubileusz stulecia” jest przykładem na to, że dzięki ciężkiej pracy, ogromnej sumienności oraz godnej podziwu konsekwencji jest to możliwe.


Ten wyjątkowy album, który powinien znaleźć miejsce w biblioteczce każdego fana polskiego futbolu, można nabyć przez stronę internetową Wydawnictwa GiA. 


pzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty