Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Zmiana trenera w Jagiellonii2019-12-08 18:02:00

Ireneusz Mamrot nie będzie już pełnił funkcji pierwszego trenera Jagiellonii Białystok. Umowa wiążąca 48-letniego szkoleniowca z żółto-czerwonymi została rozwiązana za porozumieniem stron. Do końca roku obowiązki pierwszego szkoleniowca będzie pełnił Rafał Grzyb.


Trener Mamrot funkcję trenera Jagiellonii Białystok objął w czerwcu 2017 roku. Zanim trafił do Białegostoku przez siedem lat trenował Chrobrego Głogów, a w ogóle pochodzi z Trzebnicy. 


Przez dwa i pół roku poprowadził drużynę białostocką w 108 oficjalnych spotkaniach. Zespół pod wodzą trenera Mamrota odniósł 51 zwycięstw, poniósł 34 porażki i zanotował 23 remisy. Najlepszy był sezon 2016/2017, kiedy białostoczanie po raz drugi zakończyli sezon ze srebrnymi medalami mistrzostw Polski. To dało awans do eliminacji do europejskich pucharów i mecze z Rio Ave i KAA Gent. W kolejnych rozgrywkach zespół nie prezentował się już tak dobrze. Ligę zakończył na piątym miejscu, ale do końca walczył w rozgrywkach o Puchar Polski.


- Do momentu przedstawienia przez nas nowego trenera władzę nad zespołem przekażemy Rafałowi Grzybowi, który doskonale zna sytuację drużyny - tłumaczy prezes Jagiellonii Białystok, Cezary Kulesza.


jagiellonia.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty