Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Słowak trenerem Zagłębia2019-09-17 21:09:00

Nowym trenerem KGHM Zagłębia Lubin został Martin Ševela. 43-letni Słowak podpisał kontrakt do 30 czerwca 2020 roku. Umowa zawiera opcję automatycznego przedłużenia w przypadku awansu pierwszej drużyny do grupy mistrzowskiej.


Martin Ševela w trakcie trwającej 17 lat kariery piłkarskiej występował w takich drużynach jak między innymi: FK Inter Bratislava, FK Dubnica, ŠK Slovan Bratislava oraz AS Trenčín. To właśnie w drużynie z Trenczyna rozpoczął karierę trenerską. Najpierw w sezonie 2012/2013 był asystentem, po czym w dwóch kolejnych sezonach samodzielnie prowadził zespół. Z AS Trenčín dwukrotnie zdobył mistrzostwo oraz puchar Słowacji (sezony 2014/2015 i 2015/2016). 

Po bardzo dobrym okresie w Trenczynie Ševela związał się z największym słowackim klubem - ŠK Slovan Bratislava. Już w pierwszym sezonie swojej pracy w Bratysławie zdobył mistrzostwo i puchar Słowacji. Prowadzony przez niego ŠK Slovan zdominował ligę, wyprzedzając aż o 14 punktów wicelidera - MŠK Žilinę. Pracę w zespole ŠK Slovana zakończył 18 lipca 2019 roku, po odpadnięciu z eliminacji do Ligi Mistrzów.

Oprócz tytułów drużynowych, Ševela został również wyróżniony indywidualnie. W minionych rozgrywkach nowy szkoleniowiec „Miedziowych” otrzymał tytuł najlepszego trenera na Słowacji.


zaglebie.com

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty